Дитинство

Інструкція для дітей, які ходять одні

Я дуже не люблю танці на кістках. Але оскільки стрічка наповнилася історіями, “що кожного дитини може відвести кожен” і “жах, водити буду сама всю школу”, купу міфів, напханих страхами, виданих за експертну думку, пора викласти інструкцію. Багато, нудно, але дуже важливо, збереження та реставрація.

Інструкція для дітей, які ходять одні. Запам’ятати/вивчити

Перше – не думайте, що якщо ви будете водити дитину – він у безпеці. Одного разу ви просто не зможете – новий графік роботи, немає грошей на няню, та хіба мало чого. і в цей момент дитина опиниться в ще більш вразливою ситуації.

Більш того, “водити до наречених” – вірний спосіб створити у дівчини (або юнаки) ситуацію низької соціальної адаптивності, коли він або вона не зможе розгледіти півтони ситуацій у відносинах. А у відносинах насильства ще більше ймовірності. Тому водити – не панацея, а сповільнена міна.

Друга історія – про небезпечних незнайомців, які можуть привести і з якими можна розмовляти. Нісенітниця, яка анітрохи не допоможе ситуації! Анітрохи! Мовчазного, заляканого обробити легше. Тому що можуть схопити взагалі без розмов, а можуть заманити знайомі – їм більше довіри. І взагалі, навик отболтаться частіше допомагає при посяганні, а вже просити допомоги у незнайомих і поготів – ваш козир.

Найголовніше – дитина повинна бути НЕЗРУЧНИЙ для обробки злочинцю.

Вчити треба спілкуватися безпечно, оцінювати ситуацію і давати реакцію, яка врятує: треба бити – бий, бігти – біжи. І нічого не бійся. Всі нижче наведені поради на жаль застосовані не раз на практиці. На щастя, всі діти цілі і неушкоджені, і навіть справлялися з нападом дорослого, розриваючи захоплення.

Цікаве по темі:

Рішення:

1. Вчимося говорити з незнайомцями не ближче 1,5 м (перевірено практикою, можна втекти, при наближенні важливо відступати), у разі якщо дитина сидить – треба встати і використовувати лавку або стілець як перешкоду (заходимо за неї) і питаємо: “що вам треба?”. Повірте, що говорить дитина куди більш незручна жертва. А раптом він ще і може кричати?

Окремо замкнуті простору – тупики, гаражі, під’їзди, ліфт. Ось сюди не можна заходити якщо там група або один дорослий. Краще, якщо це навіть свій під’їзд, пропустити вперед. Або зовсім сказати “я батьків почекаю”, залишаючись на вулиці. Якщо людина зовсім підозріливий, а додому треба, зателефонуйте в домофон знайомої сусідці, яка напевно вдома (подружитися краще заздалегідь, досить вітати цукерками до свят, наприклад).

2. Вчимося звертатися за допомогою – найкраще звернутися до людини на “посаді” – працівникові магазину, куди забігти і пояснити ситуацію. Якщо його немає, звертаємося до перехожих (по ймовірності краще до парі – жінка заступиться, чоловік не покаже себе боягузом) з фразою-наказом “Допоможіть, будь ласка, на мене напав незнайомець, зателефонуйте батькам і поліцію”. Важливо перехожого також використовувати як перешкоду і взяти за руку, щоб не втік (чи знаєте, дорослі труси ті ще). Важливо в цю фразу вкласти: суть, розуміння того, що нападник – не батько, наказ до дії – зателефонувати.

3. Вчити дітей оцінювати небезпеку ситуації. Пояснити, коли треба бігти. Ми говоримо про правило: бий-біжи-повідом.

4. Тепер, як бити. Наведемо три найпростіших прийому, які може освоїти дитина. Ці навички неможливо напрацювати читаючи текст, треба практикувати.

Ситуація №1. Якщо атакує дорослий або більш сильний, а дитина встиг підняти з землі палицю (напрацьовується).

Основне завдання дитини – весь час тікати від переслідувача
і, будучи недосяжним для його кінцівок, бити по тягнеться до нього рук і ніг. Удари по ногах навіть важливіше, оскільки з відбитими ногами бігати незручно.
Ціпок тримати однією рукою, другою відводити удари. Найчастіша ситуація в нашій практиці. При декількох годинах відпрацювання навіть восьмирічка дає такої сили удару, що схопити його неможливо.

Ситуація № 2. Дитини схопили і тягнуть

Не треба чинити опір і вириватися, навіть якщо знати, як. Це призведе лише до того, що противник почне бити дитину. Звільнення від захоплень важелями в бою проти дорослого не працюють.

Треба зігнути коліна і піти в тому напрямку, куди тягнуть. Тим самим ви змусите ворога розслабитися (помилкова капітуляція) та зберегти рівновагу.
Для того щоб противник розтулив захоплення, досить нанести удар будь-яким твердим предметом (коротким кінцем палиці, каменем, короткою паличкою) в область тильного боку куркуля. В якості зброї можуть бути використані кісточки власного кулака. Ніяких широких замахов! Спробуйте легенько – дуже боляче, рука розтисне автоматично. В. бігти!

Топче удар

Це дуже простий і дуже сильний удар. На жаль, жодна захисне спорядження його не витримує, тому напрацювання йде по спеціальній мішені, але не по живій людині.

Однак просто капризно тупнути ніжкою для цього удару недостатньо. Необхідно підняти б’є ногу на 20-30 см над підлогою, а потім, різко підгинаючи опорну ногу, впасти на плоско поставлену стопу всім тілом. В кінці руху вага розподіляється порівну між обома ногами. При такому виконанні пробивається будь взуття (крім гриндерсов з їх титанової вставкою) навіть з дитячим вагою. Удар наноситься п’ятою за великого пальця ноги або в зону на стопі між великим і середнім пальцями, де проходить нерв

Як зрозуміти, що дитина готова залишатися удома один?

Укуси

Укус використовується також у разі, якщо захоплені обидві руки. При цьому важливо не зволікати захоплену руку до рота (супротивник не дасть), а тягнутися до захоплення зубами.

Кусати треба так, щоб у роті виявився один із суглобів великого, вказівного пальця або мізинця. Тоді тиск корінних зубів йде на трубчасті кістки і приносить максимальну біль.
На укусі не треба виснути як бульдог, дитина повинна відпустити і відразу втекти. Інакше будуть бити.

Ситуація 3. Схопили і душать.

Це найбільш складна ситуація. Важливо притиснути підборіддя максимально близько до грудей – так душити складніше. Треба вщипнути шкіру на плечі біля ліктя. Намагатися, щоб обмежувалася саме шкіра, а не підшкірна клітковина. Товщина захопленої шкірної складки повинна складати всього декілька міліметрів. Тоді сильна біль змусить противника відпустити. І бігти!

Удар каменем по тильній стороні кулака в ситуації “схопили”Топче удар. Без захисту не відпрацьовувати!Щипок, допомагає звільнитися від удушення. Перед цим обов’язково втягти шию

Звичайно, всі ці навички потребують відпрацювання. Забудьте про тренінги на 40 хвилин, які нібито захищають, забудьте про разові бесіди або прочитану раз статтю. На хвилі страху – це просто маніпуляція.

Мінімальний формат, коли даються знання – півтори години. Щоб навчитися не тільки діяти, але й оцінювати ситуацію, зрозуміти суть. Щоб сформувати навичку і “пам’ять тіла”, а також навчитися без страху приймати рішення – не менше 6 зустрічей з відпрацюваннями. Або періодичні тренування з батьком у форматі гри.

І щоб нарешті заспокоїти вас, дорогі батьки – цей резонанс ситуації говорить як раз про те, що така ситуація дуже рідкісна (звичайно я розумію, що так собі заспокоєння) але щоб навик закріпився – вчити треба не захист від лиходія (швидко забудеться або при частому нагадуванні вжене в страх і паніку), а універсальною тактиці оцінки та варіативності дій, що якщо.. Тоді поради будуть реалістичні і вірні, надійно засвоєні дитиною.

А що стосується покарання злочинців, то на жаль, емоції і заклик до лінчуванню і страти – тільки зашкодить дітям. Тому що приховати пограбування дитини або домагання, або насильство можна лише одним способом. І це вже безповоротно. А про ймовірність судової помилки я і зовсім мовчу.

Related posts

Leave a Comment