Правильне харчування

Є зайва вага спадковістю? (хтось приречений бути товстим?)

Чи Правда, що деякі люди приречені бути товстими з народження? Чи Правда, що деяким людям пощастило, і вони можуть їсти все підряд і не товстіти? Давайте розберемося.

джерело: http://www.press-release.ru/branches/medicine/

Гени

Дійсно, знайдена зв’язок між зайвою вагою і спадковістю. Дослідження виявило, що у нас в організмі є ген “ожиріння” або ген FTO. До кінця не відомо як саме він впливає на зайву вагу. Частина дослідників вважає, що він впливає на базовий обмін речовин, інша – що він впливає в першу чергу на апетит. Був проведений дослід на дітях:

Діти, у яких було більше число копій цього гена, з’їдали в середньому на 10 грам більше печива, ніж діти, у яких не було гена.

Ймовірно, цей ген впливає на апетит, на регуляцію гормону греліну – гормону голоду. Проте, ряд досліджень людей з підвищеною кількістю цього гена показав, що їх середня вага був вищим лише на 3 кг, ніж людей без нього. Очевидно, справа тут не тільки в цьому гені.

Подальші дослідження виявили присутність ще 75 генів, так чи інакше пов’язаних із зайвою вагою, проте вони не мають такого ж сильного впливу, як ген FTO.

Наше середовище проживання

Виходить, гени винні? Це не сходиться з тим фактом, що за останні 30 років епідемія ожиріння так сильно проявляється в світі, особливо в США. Джерело: . Ми можемо бачити, як поширеність ожиріння зростала останні 30 років, схожі графіки будуть для всього світу:

джерело: https://www.cdc.gov/nchs/data/hestat/obesity_adult_09_10/obesity_adult_09_10.htm

Виходить, ген з нами вже десятки тисяч років, а товстіти стали недавно? Я думаю, факт незаперечний – змінилася наше середовище проживання. Ми стали менше рухатися і більше їсти. Велика кількість дешевої, смачною і насиченою калоріями їжі, автомобілі, сидячий спосіб життя.

Дешево. Яскраво. Смачно. Калорійно. Джерело: https://yandex.ru/images/

У мета-аналізі розглянули фактори оточення та способу життя, і уклали:

джерело: https://www.researchgate.net/publication/313526919

Шість із семи досліджень про взаємодію гена FTO і способу життя і харчування показали, що поліпшення способу життя і харчування можуть зменшити ефект впливу гена FTO.

І ще одне дослідження показало, що хоч ефекти гена FTO до кінця не вивчені, фізична активність може повністю нівелювати вплив цього гена ІМТ (індекс маси тіла).

“Якщо у мене є цей ген, мені складніше худнути?”

На це питання відповіло дослідження 2016 року . Воно показало:

Як носії гена, так і ті, у кого його немає, однаково худнули на схожому харчуванні.

Резюме

Робить генетика нас товстими? Лише частково. Вплив не критичне, і все буде залежати від способу життя, фізичної активності та харчування. Найбільший вплив генетика впливає на наш апетит. Тому, навіть якщо у вас присутні гени “ожиріння”, не опускаємо руки і працюємо над собою, це не вирок, а лише маленька гілка на вашій дорозі до красивої фігури!

Спасибі що дочитали, сподіваюся стаття вам сподобалася і була корисна, буду радий вашим пальця вгору і підписку! За репост в соцмережі – подвійно радий!

Для консультацій, складання тренувального плану і харчування, звертайтеся

Читайте також:

Related posts

Leave a Comment