Любов

15 ознак співзалежності, щоб зрозуміти, не приймають вас як належне

Ви і ваш партнер схожі як дві краплі води. Але крайня ступінь співзалежності шкідлива для здоров’я кожного з вас. Давайте з’ясуємо ознак співзалежності. Мої перші серйозні відносини мали тривожні ознаки співзалежності з обох сторін. Я покладалася на свого партнера в питаннях щастя і завжди знаходила виправдання його поганому і контрольованої поведінки. Немає потреби говорити, що відносини були односторонніми, і я витрачала більшу частину свого часу на величезні жертви, в той час як він очікував, що їх принесу я. Ось що таке співзалежні відносини. Це коли одна людина вкладає у відносини значно більше, ніж інший партнер. Наприклад, я хотіла допомогти своєму партнеру і сприймала його труднощі як свої власні. Це зробило мене ще більш прив’язаною до нього, ніж я була насправді.

Як розпізнати співзалежні стосунки

Співзалежні стосунки не завжди легко розпізнати відразу. Люди, які “беруть”, будуть кидати своїм партнерам невеликі винагороди то тут, то там, щоб переконатися, що вони повернуться за добавкою.

В той же час я відчувала, що більше не є собою, що моє щастя залежить від нього і його почуттів. Звичайно, деякі люди більш домінантни у своїх відносинах, і це не означає, що вони созалежні. Але якщо ви відчуваєте, що ваші відносини не йдуть по здоровому шляху, можливо, ви перебуваєте в співзалежних відносинах.

15 тривожних ознак співзалежності, які запускають модель поведінки

Давайте перервемо нездоровий шаблон. Чи спостерігаєте ви які-небудь з цих ознак співзалежності у своїх відносинах? Спочатку може здатися, що ви дуже близькі, і в цьому немає нічого поганого. Але якщо вам починає здаватися, що ви або ваш партнер не можете функціонувати без присутності одне одного, можливо, один з вас заважає іншому розвиватися.

1. Почуття вашого партнера на першому місці. Це нормально, коли ви приймаєте до уваги почуття партнера і іноді відсуваєте свої власні потреби на другий план. Але якщо ви завжди ставите почуття партнера на перше місце, не радячись зі своїми власними, це нездоровий ознака співзалежності. Якщо вам не комфортно, ви повинні вміти сказати “ні”.

2. Ваш партнер маніпулює вами під час сварок. Іноді ми говоримо те, що не повинні говорити під час сварки. Але по мірі розвитку відносин встановлюються межі, і люди учаться спілкуватися один з одним. Якщо ваш партнер маніпулює вами під час сварок, то це явна ознака того, що це нездорове простір.

3. Щастя вашого партнера – ваш пріоритет. Послухайте, ви повинні ставити почуття свого партнера в пріоритет, але це не означає, що його почуття повинні бути вище ваших. Це непросто, і так, іноді вам доведеться йти на жертви, але тільки до певного моменту. Якщо ви завжди ставите їх почуття вище своїх, це може викликати образу і співзалежність.

4. У вас немає відчуття особистої ідентичності. Один з найбільш явних ознак співзалежності – це коли ви починаєте втрачати почуття індивідуальності. Це абсолютно нормально, коли пари роблять щось разом і мають схожі думки, але ви також є самостійною особистістю. Ваше щастя не повинно залежати від ваших відносин, тому що у вашому житті є й інші речі, такі як друзі, родина і хобі.

5. У вас є виправдання поведінки вашого партнера. У кожного з нас є свої недоліки, і іноді ми робимо або говоримо щось неправильне. Але через цей досвід ми отримуємо життєві уроки. Однак вашому партнерові не потрібно брати на себе відповідальність за свої вчинки, тому що у вас завжди є для них виправдання.

6. Ви з працею приймаєте рішення ваших відносинах. У здорових відносинах нормально, що партнери приймають рішення від імені відносин. Ви зі своїм партнером, тому що довіряєте його розсудливості. Однак вам важко приймати рішення у ваших відносинах. Якщо щось і відбувається, то більшу частину рішень приймає ваш партнер, що відволікає вас від ідеї “єдності”.

7. Ви відчуваєте біль свого партнера. Коли наші партнери переживають важкі часи, ми, природно, співпереживаємо ім. Вам може здаватися, що ви повинні взяти на себе емоційний тягар партнера, переклавши його на свої плечі. Ви не хочете бачити, що вашому партнерові боляче, але коли ви созалежні, ви приймаєте його біль і робите її своєю власною.

8. Ви відчуваєте, що вами користуються. Ви сповнені доброти і любові, і ваш партнер знає. Ці якості – те, що люди хочуть бачити в своїх партнерах, але деякі користуються ними. Якщо ви не відчуваєте, що вас цінують і використовують, то це одна з ознак співзалежності, який може бути використаний проти вас.

9. Ви боїтеся бути кинутим. Хоча вам може бути не дуже добре в ваших співзалежних відносинах, ви боїтеся бути покинутим ними. Це одна з причин, чому ви продовжуєте підтримувати відносини, хоча ви знаєте, що це нездорово, ви не хочете, щоб вони вас кинули.

10. Ви віддаєте, ваш партнер бере. У відносинах ви постійно віддаєте своєму партнеру, що не обов’язково погано. У здорових відносинах вам потрібно інвестувати у ваші відносини. Але це працює тільки тоді, коли обоє людей віддають у відносини. Якщо людина созависим, він більше бере від відносин, ніж віддає.

11. Вам важко повідомити про свої потреби. Хоча ваш партнер завжди може повідомити вам про свої потреби і отримати їх задоволення, ви не в змозі повідомити про свої потреби. А якщо ви це робите, то ваші потреби або ігноруються, або придушуються.

12. Ви уникаєте сварок, пригнічуючи свої почуття. Оскільки ваш партнер веде нечесну боротьбу, ви уникаєте будь-яких сутичок з ним. Але, по суті, все, що ви робите, це пригнічуєте свої почуття, що змушує вас гірше ставитися до себе і своїх відносин. У здорових відносинах ви можете вільно висловлювати свою думку і вести продуктивні суперечки.

13. Ви відчуваєте себе в пастці. Спочатку ваші відносини і залежність один від одного були чарівні і сприймалися як ознаки любові. Але тепер ви починаєте відчувати себе в пастці. Ви не можете висловити свою думку, ваші потреби не задовольняються, і ви ставите свого партнера вище себе. Ви більше не відчуваєте себе рівним у ваших стосунках.

14. Ваш партнер демонструє контролює поведінку. Наприклад, коли ви сваритеся, він буде використовувати стосунки проти вас. Наприклад, щоб ви були разом, він запропонує вам припинити зустрічатися з друзями або родиною. Або вони будуть використовувати відносини як спосіб продовжити негативну поведінку, наприклад, зловживання наркотиками або алкоголем.

15. Ви берете на себе проблеми партнера. Коли ви созалежні, вам нестерпно бачити біль свого партнера. Нехай не буквально, але, образно кажучи, ви намагаєтеся забрати у нього його біль. Але, роблячи це, ви ставите під загрозу свої власні почуття і психічне здоров’я, оскільки стаєте відповідальним за їх почуття.

Related posts

Leave a Comment