Материнство

Чи можна вагітним відвідувати “кладовище”

Під час вагітності жінка повинна себе берегти, плекати і оберігати від будь-яких негативних впливів. Бо від цього безпосередньо залежить здоров’я її дитини. Тому не дивно, що з давніх часів заборонялося ходити на під час вагітності. Але як же тоді бути вагітним жінкам, які хочуть проводити в останню путь своїх родичів або провідати могилу в день поминок? Давайте спробуємо розібратися в цьому питанні.

Що кажуть психологи

Коли “ховають” близької людини, зберігати спокій і не нервувати практично неможливо. А нерви при вагітності можуть привести до найсумніших наслідків, починаючи від викидня і закінчуючи порушенням розвитку плода. Тому психологи категорично забороняють майбутнім мамам бути присутнім на цвинтарі під час похорону.

Але ця заборона ніяк не поширюється на поминки. Жінка цілком може поїхати разом з іншими родичами на могилу близької людини, щоб вшанувати його пам’ять. Але тільки за умови, якщо вона добре себе почуває, і впевнена в тому, що на цвинтарі біля неї вийде не піддаватися негативним емоціям і зберегти спокій.

Про що попереджають народні повір’я

В давнину жінки намагалися уникати кладовища протягом усього терміну вагітності. Вважалося, що це місце є обителлю злих духів, які можуть якимось чином зашкодити плоду – і тоді дитина народиться хворим, немічним або одержимим. Заборонялося також дивитися на обличчя “небіжчика”. Прикмета свідчила, що “мертвий” людина може забрати до себе душу малюка або вселитися в його тіло.

Не самим кращим чином діє на вагітну жінку і енергетика цього місця, просочена флюїдами горя й відчаю. Езотерики стверджують, що в результаті відвідування кладовища, можуть порушитися чакри майбутньої матері і дитини. А це загрожує вельми сумними наслідками, як для протікання вагітності, так і для здоров’я малюка.

Що кажуть священики

Церква стверджує, що на кладовищі немає ніяких злих духів, здатних зашкодити жінці або плоду. Душі померлих перебувають на тому світі, а не швендяють по цвинтарю, вишукуючи, в кого б вселитися. Тому це місце не представляє ніякої загрози для відвідувачів. Тим більше, що віруючий і хрещена людина надійно захищений Богом від будь-яких підступів “нечистої сили”.

Але це зовсім не означає, що священики рекомендують жінкам бути присутнім на похоронах. Здоровий глузд підказує, чим це може закінчиться, якщо майбутня стане “битися” в риданнях і нарікати на “могилі”. Тому служителі церкви радять попрощатися з покійним будинку. Душа померлого” людини і так бачить, хто за нею сумує. Тому не варто допускати непотрібного ризику.

Їхати чи ні на цвинтарі, може вирішити тільки сама жінка. Ніхто її не засудить, якщо вона вважатиме за краще залишитися вдома. Але якщо вона категорично хоче поїхати, близьким людям доведеться стежити за її самопочуттям і надати, якщо знадобиться, підтримку. Головне для вагітної жінки – не допустити нервового зриву, тримати себе в руках і думати насамперед про здоров’я малюка.

Related posts

Leave a Comment