Дитинство Материнство

Температура у дитини: коли та як правильно збивати температуру

Що відбувається, коли ми дуже швидко знижуємо температуру?

Більшість батьків починають панікувати, якщо у дитини висока температура. І даремно. Підвищена температура тіла є гарним симптомом, сигналом про те, що організм розпочав ефективну боротьбу з інфекцією. Тому не поспішайте знижувати її, не зловживайте жарознижувальними препаратами. Детальніше про жарознижувальні препарати можна прочитати, перейшовши в жіночий блог.

Насамперед, краще спробувати домашні засоби, які однаково ефективні, безпечні та не мають побічних ефектів. Однак будьте обережні! Природні способи зниження температури не підходять для новонароджених та немовлят.

У найменших дітей температура повинна бути знижена негайно за допомогою ліків, і будь-яке підвищення слід проконсультувати з лікарем.

Температура у дитини: коли та як правильно збивати температуру

Дайте жарознижуючий засіб у крайньому випадку

Підвищена температура тіла дозволяє активувати ефективну імунну відповідь. Коли термометр показує менше 38, утворюються імунні білки, які атакують віруси, бактерії або інші патогенні мікроорганізми, що розмножуються. Якщо ми надто швидко дамо дитині жарознижуючий засіб, його імунітету буде важко працювати, це приспає здатність боротися з хворобою. Набагато краще спокійно спостерігати за дитиною та її станом та реагувати, коли це необхідно.

Що відбувається, коли ми дуже швидко знижуємо температуру?

  • Продовжимо час хвороби,
  • Збільшуємо ризик ускладнень після хвороби,
  • Перешкоджаємо імунній реакції організму,
  • Не дозволяємо організму, що розвивається, навчитися боротися з інфекцією природним шляхом.

Як швидко та природно знизити жар у дитини?

Мета батьків повинна полягати не в тому, щоб раптово знизити температуру тіла дитини під час хвороби до норми 36,6, а в тому щоб знизити температуру вище 39 градусів. До 38 градусів дозволяє організму боротися з інфекцією, не наражаючи на небезпеку здоров’я.

Як природно знизити занадто високу температуру тіла?

Прохолодні компреси (просто замочіть у прохолодній, але не крижаній воді, рушник чи шматочок марлі) – покладіть на лоб, під руки, шию, зап’ястя, ікри приблизно на 15 хвилин. Використання прохолодних компресів можна повторювати кілька разів у міру потреби.

    • Тепла ванна — температура води повинна бути приблизно на 0,5 градуса нижче за температуру тіла. Процедура має тривати трохи більше хвилин.
    • Давати багато води – додатково робляться настої з липи, бузини та трави польового хвоща.
    • Тепле молоко зі столовою ложкою меду та подрібненим зубчиком часнику – напій швидко розігріє організм та зменшить жар, матиме антибактеріальний ефект.Температура у дитини: коли та як правильно збивати температуру

Що слід пам’ятати?

Гарячка новонародженого та немовляти завжди потребує медичної консультації.

Якщо у дитини жар, температуру слід вимірювати щогодини.

Одну лихоманку із типовими симптомами респіраторної інфекції тривалістю до 3 днів можна лікувати вдома без медичної консультації.

Якщо лихоманка триває більше 3 днів, незалежно від віку або стану дитини, зверніться до лікаря.

Спостерігайте за малюком, незалежно від того, чи супроводжується висока температура іншими симптомами – блюванням, діареєю, сильним задушливим кашлем, сильною апатією, відмовою від їжі та пиття – всі ці симптоми повинні спонукати вас звернутися за допомогою до лікаря.

Якщо у дитини температура вища за 39 градусів і природні методи не працюють, не соромтеся давати ліки.

Якщо стан дитини швидко погіршується, не соромтеся викликати швидку допомогу.

Related posts

Leave a Comment