Материнство

Навіщо ходити на курси для майбутніх батьків

Коли жінка дізнається про те, що вона вагітна, її долають різні страхи, думки, хвилювання. Як зробити все правильно, щоб дитина була здорова, пологи пройшли гладко і максимально безболісно, щоб про це періоді залишилися тільки хороші та приємні спогади, а не болючі і травмуючі? Одним зі способів підготовки до пологів та перших місяцях життя дитини буде відвідування спеціальних семінарів і курсів для мам і тат.

Курси та навчальні програми для майбутніх батьків це не нововведення, а давно існуюча практика. Якщо говорити про Радянський Союз, то перші спроби проведення культпросветработи та підвищення інформаційної грамотності серед вагітних жінок були зроблені вже в 1936 році, коли повсюдно стали поширюватися плакати: “Пам’ятка вагітної колгоспниці”. Вони рекомендували змінити жінкам свій спосіб життя так, щоб це було максимально корисно для майбутньої дитини.

Текст плаката був наступним:

1) При затримці місячних з’явитися до акушерці в колгоспний пологовий будинок і потім акуратно приходити за її призначенням.

2) Відпустку до і після пологів використовувати для відпочинку. Допустима лише легка домашня робота з дозволу акушерки.

3) Ретельно стежити за чистотою свого тіла, білизни та одягу. Митися в бані не рідше трьох разів на місяць; в останні місяці вагітності уникати занадто гарячої лазні. Ретельно стежити за зубами: вранці і на ніч чистити щіткою, після кожного прийому їжі полоскати рот теплою водою.

4) Спати не менше 8 годин. Перед сном добре провітрювати кімнату.

5) З другої половини вагітності і особливо наприкінці вагітності їжа повинна бути головним чином рослинної і молочної. Спиртні напої і куріння – забороняються.

6) Одяг вагітної має бути вільним. Необхідно носити панталони. Круглі підв’язки шкідливі. Носити бічні на поясі. З другої половини вагітності носити бандаж.

7) При появі родових болів (перейм) негайно їхати в пологовий будинок.

До того ж, були і інші корисні пам’ятки:

1) Не пий спиртних напоїв, не піднімай важкого. Мийся частіше і міняй білизна. Під час вагітності кілька разів покажись лікаря.

2) Набряки під час вагітності хвороба. Звернися до лікаря, а не до бабці.

3) Пологи з бабою часто закінчуються важкою хворобою і смертю матері і дитини.

4) Знання і чистота -запорука здоров’я. Акушерка вчилася і знає, як правильно ходити за матір’ю і дитиною. Клич акушерку.

На сьогоднішній день ця практика широко розвивається. Проводяться курси і тренінги, лекції, відеоуроки, дні відкритих дверей у пологових будинках та перинатальних центрах, бесіди з лікарями і акушерками у жіночих консультаціях, індивідуальні та групові заняття в студіях на платній і безкоштовній основі. Кожен з цих способів хороший по-своєму, а ви можете вибрати з усього різноманіття максимально прийнятний для вас варіант. У сучасних навчальних школах проводяться заняття з акушером-гінекологом, неонатологом, лікарем ЛФК, психологом, ведуться теоретичні бесіди, демонструються навчальні відеоролики і багато іншого. Я сама є викладачем у школі майбутніх батьків і висвітлюю питання, що відносяться до періоду новонародженості та раннього дитячого віку.

Під час занять у школі майбутніх батьків “Моє сонечко”, Мопц, р. Балашиха. Фото зроблено РеутовТВ

Майбутнім мамам пояснюють докладно як протікають пологи і як в цей час відчуває себе дитина, вчать правильно дихати, тужиться і розслаблятися в пологах, розповідають про догляд за дитиною і способи грудного вигодовування, банк грудного молока, гімнастику вагітних жінок і ще масу всього. До того ж, вагітна жінка, відвідуючи заняття в школі матерів, спілкується з іншими майбутніми батьками. Це хороший поспілкуватися з людьми, що знаходяться в тій же ситуації, що і ви. Контакт та спілкування з іншими сім’ями, в яких очікується поповнення, надає психологічний ефект причетності до групи і допомагає сформувати у майбутніх батьків почуття впевненості у власних силах та усвідомлення того, що з багатьма проблемами можна успішно впорається. Багато мам і тата обмінюються контактами і продовжують спілкуватися тривалий час після пологів, разом гуляти з дітьми і т. д.

Зазвичай вагітні жінки відвідують навчальні програми самостійно, але присутність членів сім’ї вітається. Це може бути батько дитини або майбутні бабусі і дідусі.

Головне щоб член вашої сім’ї, який прийшов на навчання разом з вами, був налаштований на розуміння суті занять, і був готовий надати вам максимальну підтримку та посильну допомогу в пологах, і потім вдома з немовлям.

Звичайно, в XXI столітті існує величезна кількість інформації у вигляді книг, статей і відеороликів, але ніщо не замінить живе спілкування з кваліфікованим лікарем, який є спеціалістом у даній області. Безпосередньо на заняттях ви можете задати лікареві будь-яке питання, що відноситься до навчального циклу і отримати чесну, миттєвий і розгорнуту відповідь по темі, що вас цікавить.

Якщо у вас чекають перші пологи або попередній досвід пологів був негативним, якщо у вас є страх пологів, якщо пологи повторні, але з великою перервою між дітьми, якщо у вас багатоплідна вагітність-вагітність з ускладненнями, обов’язково постарайтеся потрапити на курси по підготовці до пологів. Це надасть вам неоціненну користь і сприятиме позитивному результату.

Related posts

Leave a Comment