Материнство

Чим відрізняється ведення вагітності у комерційній клініці, від жіночої консультації

Навіщо взагалі спостерігати за перебігом вагітності – питання риторичне. Відповідальна майбутня мама розуміє, що чим раніше вона стане на облік до гінеколога, тим вище шанси народити здорового малюка і зберегти власне здоров’я.

А не сама організована жінка прийде на сьомому місяці до гінеколога тільки потім, щоб оформити декрет. І тут ніякі додаткові стимули і виплати від держави вже не допоможуть – жінка просто не сприймає свій стан всерйоз.

Отже, облік по вагітності. Важливі складові

 • Регулярний контроль за вагою, рівнем тиску і показниками крові.
 • Огляд фахівцями – окуліст , стоматолог, та інші.
 • Тести та дослідження на приховані хвороби плоду, УЗД.
 • фізична підготовка до пологів.
 • Діагностика можливих порушень процесу підготовки до пологів.

Основні відмінності ведення в комерційній клініці від жіночої консультації

 • Відсутність черг , можливість записатися до лікаря в зручний для вас час.
 • Наявність у кабінеті лікаря одноразових простирадлом, пелюшок, тапочок і інших речей, які доводиться брати з собою до дільничного гінеколога.
 • Оперативні апаратні обстеження. Вам не доведеться чекати «вікна для майбутніх породіль», як це буває в жіночих консультаціях.

Всі платні клініки мають право на спостереження за вагітністю?

Ні, тільки ті клініки, які мають певні ліцензії на здійснення подібної діяльності. Працюючим жінкам потрібно також уточнити, чи виписують у цьому закладі лікарняний лист.

Якщо ви не хочете укладати договір щодо ведення вагітності, а оплачувати кожен раз всі необхідні аналізи і прийоми лікарів, дізнайтеся, чи надасть клініка вам у цьому разі обмінну карту.

Приймуть обмінну карту платної клініки в пологовому будинку?

 • Майбутня породілля повинна в перші 12 тижнів прийняти рішення, де вона буде спостерігатися. І якщо її вибір впаде на приватну клініку, то потрібно попередити про це дільничного лікаря.
 • Незайвим буде дізнатися, скільки разів потрібно з’явитися в консультації, щоб вони вас зареєстрували та видали вам пологовий сертифікат.
 • Пологові будинки зобов’язані прийняти породіллю, навіть якщо у неї на руках тільки обмінна карта. Справа в тому, що родовий сертифікат складається з трьох талонів-талон №1 залишається в консультації, талон №2 – в пологовому будинку, талон №3 – в поліклініку для новонароджених. Таким чином, якщо жінка не звернеться в консультацію, то талон один просто згорить і гроші за нього з бюджету не виділять жіночої консультації.

Малюк з’явився на світ. Що далі?

І знову дилема – стояти з новонародженим в чергах в дитячій поліклініці або спостерігатися на дому або по запису в платній клініці. Вибір очевидний, особливо якщо врахувати той факт, що про здоров’я малюка ведуться записи з перших днів вагітності.

Виходить, що на користь державного медичного обслуговування говорить лише той факт, що воно безкоштовне. Вибір за вами.

Related posts

Leave a Comment