Дитинство

Нащадки Юрія Андропова: де і як живуть його діти?

Юрій Андропов – всесильний чекіст і вірний соратник Брежнєва, після його смерті очолив СРСР. Андропов боровся з корупцією, ганяв дармоїдів по вулицях і прихлопнул бавовняну мафію Узбекистану. Але в тіні гучних справ генсека ховається сім’я, яку чекіст завжди уберегал від уваги. Як склалася доля нащадків Андропова?

Дві дружини

Юрій Володимирович був одружений два рази. Ніна Енгаличева вийшла за Андропова в 1935 році, але відмовилася виїхати з ним з Ярославля в замерзлу Карелію після фінської війни. А дарма – в темної ночі, самотнього чоловіка знайшла молода і в 1940 році стала його другою дружиною. Тетяна Лебедєва подарувала Андропову сина і дочку. Сини і дочка встигла подарувати і перша дружина до розлучення.

Друга дружина Ю. В. Андропова Тетяна Лебедєва знайшла його у променях полярного сяйва

Діти від першого шлюбу

Син Володимир. Після розлучення з Ніною Андропов мало спілкувався з першими дітьми, але таємно опікав дітей з допомогою КДБ. Самий старший син генсека Володимир дуже важко переніс розлуку з батьком і пішов по кривій доріжці. Уже В молодому віці він отримав два строку за крадіжки і відсидів у в’язниці. Зупинився, переїхав до Молдови, одружився і випивав.

У КДБ не можна працювати при наявності рідних з судимостями, тому Юрій Андропов приховував старшого сина і навіть не приїхав ні в лікарню, ні на похорони Володимира в 1975 році. Однак молдавська осередок МКЛ оберігала сина до кінця життя. Молдавська дочка і онука Володимира Андропова з двома правнуками переїхала до Москви, працювала в Держдумі РФ.

Старший син Юрія Андропова Володимир, пішов по кривій доріжці життя

Дочка Євгенія. Старша дочка Андропова від першого шлюбу пропрацювала все життя в звичайній радянській поліклініці Ярославля. Вона говорила, що хоч з батьком за все життя вона бачилася тільки 2 рази, Юрій Володимирович допомагав їй. Приходили співробітники КДБ і запитували, як справи, чи потрібна допомога.

З допомогою КДБ старша дочка отримала нову квартиру, але це була єдина прохання. Їй довелося сильно страждати від підвищеної уваги оточуючих, до дочки Андропова бігали все підряд. А два онука Андропова – Петро та Андрій пішли в КДБ, досягли всього самі, генералами не стали. Андрій пішов у запас у званні підполковника ФСБ і пише вірші.

Діти від другого шлюбу

А ось потомству Юрія Андропова від другого шлюбу дісталося більше турботи, що виразилося в їх долі. Найуспішніший Ігор, молодший син Андропова закінчив престижний МДІМВ, працював послом в Греції, інших країнах. Одружився двічі, в тому числі на відомій актрисі, красуні Людмила Чурсіна. Цікаво, що після розставання з Чурсіна Андропов повернувся до першої дружини.

Юрій Андропов на відпочинку. Син Ігор обіймає матір, праворуч дочка Ірина(?)

І як все посольські діти, діти Ігоря Андропова росли поза батьківщиною, у США. Внучка генсека Тетяна довго жила в Америці і вивчившись хореографії, викладала танці. Намагалася жити в Росії, потім знову поїхала в США, в 2009 році знову повернулася і відкрила в Москві Фонд імені Юрія Андропова. Її життя обірвала хвороба.

Син Ігоря Андропова Костянтин, став американським архітектором і спробував повернутися в Росію в 2011 році, поступити в школу ФСБ. Але онука Андропова побили невідомі в під’їзді і він поїхав назад в Америку. У США займається бізнесом, йому 43 роки.

Юрій Андропов не просував своїх дітей, він не ділили радянську власність

Донька Ірина. А от життя молодшої дочки Андропова від другого шлюбу сама секретна. Та й весь клан Андропова досить закритий, багато даних про Юрія Володимировича засекречені досі. Тим не менш, мені вдалося дізнатися, що Ірина Андропова журналіст, працювала в звичайних радянських журналах без всякого блату.

Більш того, сміливо заступалася за різних дисидентів і просила батька допомогти. Її чоловіком був актор Філіппов, з яким вона розлучилася, від цього шлюбу є онук Андропова – Дмитро. Ірина Андропова скромна пенсіонерка і уникає уваги до себе.

В цілому діти і онуки грозного генсека і чекіста не отримали від батька грошей, квартир, заводів і пароплавів. Виживали самі і не стали олігархами. В цьому був весь принциповий Юрій Андропов.

Related posts

Leave a Comment