Кулінарія

Як професійні кухарі точать ножі гостріше бритви: без мусата і точілок

Кожен професіонал у своїй сфері знає величезну кількість лайфхаков, прийомчиків, які для всіх інших не настільки очевидні, але йому особисто сильно полегшують роботу. Деяким профі не сильно щастить, так як їх робота відірвана від реального життя.

Складно уявити, що може стати в нагоді в житті умінь фізика-ядерника: зробити вдома у підвалі ядерний реактор і топити котедж безкоштовно? А які профзнания може застосувати в побуті розробник мікросхем? Або оператор мостового крана?

Зате деяким пощастило так пощастило!

Наприклад, кухарям. Все, що вони роблять у себе в ресторанах і кафе, можна застосувати вдома, на кухні. Я сам думав, що непогано готую, але як тільки дочка пішла вчитися на технолога харчової промисловості, відразу зрозумів, що готувати не вмію. Зовсім!

Фото автора

Як виявилося, єдине, на що я ще годився – наточити в будинку ножі. Від діда мені дістався старий точильний камінь, яким приблизно раз на тиждень я заточував ножі (7 штук) до прийнятної гостроти.

Але кілька тижнів тому мені друзі подарували точило для ножів. Хороша, фінська, виробництва Фіскарс. Я швиденько поставив її на кухні в надії, що дочка зможе поправляти ножі з її допомогою самостійно.

Але початківець “технолог харчопрому” точило забракував відразу ж:

– Тато, такими точилками ножі тільки калічити. У них можна виставити потрібний кут заточування, тому метал псується і ножі тупляться дуже швидко. Їх доводиться постійно підправляти. Так що викинь каку!

Фото автора

А дочка додала:

– Давай я буду сама точити ножі. Бруском теж не треба, з-за нього псується геометрія леза, з’являється виїмка. Я тобі покажу як треба робити.

І вона показала!

Як справжні кухарі-профі точать ножі до стояння леза бритви? Завжди думав, що за допомогою мусата! Погодьтеся, всі бачили в рекламі, як бравий кухар швиденько пару раз проходиться їм по ножу і той ріже майже як меч-кладенець.

Теж ні!

Справжні кухарі мусатов не користуються: він теж псує лезо, якщо подивитися на нього з збільшенням, то воно виявляється все рване, як ніби напилком пройшлися.

Фото автора

Виявляється у професійних кухарів є спеціальні заточувальні поверхні. Це спеціальні комбіновані бруски з щільної ударопрочной пластмаси, на яку зверху вплавлена металева поверхня з алмазним напиленням:

Фото автора

Нею можна користуватися як на суху, так і додати трохи води, щоб металева пил не летіла на всі боки.

Ну а тепер найцікавіше, як цю штуку застосовують на кухні.

1. Береться ця сама алмазна поверхню (дочка купила найдешевшу, виробництва Зубр Китай, ціна в районі пари сотень рублів. Є більш дорогі фірмові, але в будь-якому випадку, ціна не буде вище 300-400 рублів). Потрібні ще ножиці і двосторонній скотч:

Фото автора

До звороті бруска клеяться дві смужки двостороннього скотчу, після чого сам брусок приклеюється до самого краю стільниці:

Фото автора

Все, прилад для загострювання ножів, ножиць і будь-якого різального або колючого інструменту на кухні готовий!

Достатньо пару разів провести ножем однією і іншою стороною з алмазної поверхні, як ніж набуває надзвичайну гостроту. А якщо під ніж з обох сторін бруска підставити палець, то кут заточення буде один в один дорівнює тому кутку, з яким японці заточують свої катани. Так що можна і різати м’ясо, і фрукти з овочами, навіть харакірі після невдалого страви.

Фото автора

А оскільки поверхня не керамічна, то з неї не летить пил і інша грязь. На кухні завжди буде чисто!

Такий цікавий лафхак по заточенню ножів розповів дочка. Мимоволі відчуєш себе динозавром.

Related posts

Leave a Comment