Материнство

Тобі хто дорожче, рідна мати або дитина, яка ще навіть не народився?

Читаю і слухаю Ваш чудовий блог , велике Вам за нього спасибі. Це допомога і підтримка, яку не можна переоцінити. Я хочу розповісти як можу коротко свою історію. Хотілося б вашого професійного коментаря по можливості.

Я про психологічний Насильства в моєму житті благо не було, мене не били. Мене гроблять в основному морально. У мами гальма зірвалися у мої 17 років, коли я закінчувала школу, у мене з’явився хлопець. Ось тоді почався Мені було сказано, що “дорослу жінку я годувати не буду“, що я повинна знайти собі будь-яку роботу. І я шукала і знайшла, пройшовши пропозиції самі різні. Завжди працювала повний день, вчилася на вечірньому, потім заочному, за свій рахунок, годувала (своя полку в холодильнику) і одягала себе, за квартиру теж повинна була платити. При цьому примудрялася давати гроші їй. До речі її утворення було націлене на роботу не з 9 до 6, а на ненормований р/д, повний день працювати вона не хотіла ніколи, спочатку прикривалася мною, потім прямо говорила, що працювати повний день не бажає.

Скільки пам’ятаю, кожен раз гроші закінчувалися в невідповідний момент і ми сиділи чекали зарплати без копійки збирали на маргарин по монетці. Спочатку майже всі мої гроші йшли на навчання, але потім я стала заробляти краще, і тут пішли самі нахабні вимоги, аж до того, що я водила її по взуттєвим і білизняним магазинах, тому що:

  1. Грошей у неї немає,
  2. 2. Вона не знає, де краще купити.

При цьому роботи гідної її, не було. При тому, сама ж мені розповідала, як розмовляла з колегами і начальством (я б не тільки вигнала, але і по шиї ще слідом дала). До речі їй було на той момент 45 років. І я була більш-менш, правда все одно були скандали з-за того, що я їжджу у відпустку не з нею, а з подружкою або чоловіком, купую собі речі, сиджу ночами і витрачаю світло, і тд.

В один прекрасний момент мені пощастило і з’явився мій майбутній чоловік. У той час я вже думала, що на світі мені не жити, такі у нас з мамою були скандали з-за моєї “невдячності”.

Ми з ним зняли квартиру, мій від’їзд з дому був відзначений феєричним скандалом, коли мій тоді ще не чоловік просто тримав її руки, тому що вона лізла на мене з кулаками і матами (про мат і ті жахи, якими вона мене регулярно крила і криє, скажу окремо), що я йду. До речі перші слова, якими мама зустріла мого чоловіка:

Біжи від неї, хлопчик, подалі, ти такого не заслуговуєш.

Я продовжувала допомагати грошима, але припинила це, коли дізналася, що всі витрачається на кішок. Я стала привозити продукти, купувала речі їй. Настав момент, коли я завагітніла, сказала їй не відразу, а коли сказала, зустріла мовчання. На питання, а як же привітати, мені було сказано :

Ти ще нікого не народила, от коли народиш, тоді і привітаю.

На 8 місяці вагітності вона зателефонувала мені, сказала, що розтягла руку і на підвищених тонах стала наказувати мені приїхати і забратися в неї в квартирі.

Я сказала, що мені важко, і я не можу, тоді я почула питання, від якого ось вже більше 4 років в шоці:

Тобі хто дорожче, рідна мати або дитина, яка ще навіть не народився?

Підлогу я мити не поїхала, про пологи вона дізналася через 3 місяці, основним питанням було не як пройшли пологи і як дитина, а чому я приїхала з порожніми руками за тиждень до нового року. В декреті я перестала їй допомагати фінансово, так як не могла. І тоді стало ще гірше, хоча здавалося дно пробито давно. Проклиналась вже не тільки я, але й моя дочка. Її вона бачила один раз, коли я сама приїхала, попросила забрати використаний підгузник з собою, “щоб у неї не смерділа смітник”.

Більше за 4 року життя моєї доньки, мама її не бачила. Власне чоловік сказав, що після маминих “висерка” і “будьте ви прокляті” стосовно дитини він її на поріг не пустить, і до дитині підійти не дасть.

Тільки нещодавно я почала усвідомлювати, що мати мене ненавидить, це не щось інше, це саме ненависть по відношенню до мене. У мої 17 просто був перелом, коли у мене трохи відкрилися очі. А до цього я не могла зрозуміти, що насправді відбувається. Тато пішов з родини ,коли мені було 7, пішов погано, був спійманий на зраді, бігав від сплати аліментів. Кожен раз я чула і чую, що я вся в папашку, в їх рід, повія, шалава (ага, закінчила школу без трійок, отримала червоний диплом і все життя працюю з 9 до 6 , а 6 років ще й навчалася вечорами)і непорядна людина. Скільки себе пам’ятаю, мама намагалася знайти собі чоловіка, приходили до нас, їздили в гості ми, в тч за кордон. І оскільки у мами подруг ніколи не було, всі нюанси завжди лилися у вуха мені, я знаю всі подробиці, як мама дізналася про зраду папи і так далі.

Апофеозом була зв’язок зі зустрічами прямо у нас вдома з моїм класним, який примудрився при класі згодом образити мене на цьому грунті. При тому, серед всіх цих мужиків були кілька гідних, з якими можна було побудувати сім’ю. Тепер я це точно знаю, маючи майже 10-річний сімейний досвід. Але вони всі були послані, хтось послав її, все як у звичайному житті, АЛЕ!

Винна в несложившейся життя все одно я! Я винна, що не вийшла родина, що чоловік пішов, а новий не знайшовся. Я винна, що не знайшлася нескладна, високооплачувана робота поруч з будинком, де можна було б принижувати інших, не підбираючи слів. Все це регулярно повторюється мені, упереміш з самими страшними особистими образами, жалями про те, що не зробила аборт, що не розчавила мене, поки я лежала з переломом, що не покинула мене, коли переїжджала в інше місто.

Мені говорилося і говориться, що освіта моє гівно, на роботу вона ще подзвонить і розповість, хто я насправді, стрілки на очах мені не йдуть, волосся краще не завивати, а то я на неї дуже схожа, що ляхи можна б підтягнути (нічого, що я 44 розміру при зростанні 178), підбори мені не йдуть, бо я і так висока. А що найстрашніше, що через день або два вона робить вигляд, що не було такого! І, бачачи, що я з нею як бовдур бездушна, задає мені питання:

Як ти можеш кинути матір, за що ти мене ненавидиш?

А коли їй по пунктах всі перераховую, вона відповідає, ну а ти мене сукою назвала (каюсь, один раз, коли мені було велено забиратися геть з дому, де немає нічого мого і на додачу ще пара образ).

На питання, чому я досі спілкуюся з нею, можу відповісти, що, напевно, я теж ненормальна, моторошне почуття провини, підвищеної відповідальності із серії “а як вона там без мене, адже вона зовсім одна”.

Зараз вирішується наш спільний питання з нерухомим майном, мама від рішення всіляко уникала, могла вирішити його з моїм батьком ще більше 20-ти років тому, але йшла від цього, поки він не продав свою частку чужим людям. Воліє сидіти без гарячої води, без ремонту в ненависної за її словами квартирі (так, у всьому цьому винна я теж). Більше року це питання вирішую я, стресі, на переживаннях, намагаючись умовити всіх, щоб не сталося страшного. Мама в позиції скривдженої агресивної дівчинки, яка зла на весь світ за те, що він не такий, як їй хотілося б. Питання це має вирішитися в найближчі кілька тижнів остаточно. Я вирішила не спілкуватися з нею після цього по можливості ніколи. Я зробила до цього великий крок – заблокувала остаточно смс від неї. Тому що я бачу, в кого перетворююся сама, я засмикана, нервова, готова заплакати або накричати в будь-яку хвилину з будь-якого приводу, мені здається, що я погана мати, що нервирую свою дочку цією ситуацією, що коли-небудь вона не захоче зі мною спілкуватися.

У мене є підтримка чоловіка, який нагадує мені, хто в цій ситуації насправді божевільний. Якщо б не він, я б, напевно, давно свихнулась б остаточно, чи руки на себе наклала. До речі він досі отримує смс від моєї мами про те, що він заслуговує більшого. Багато ще не висловлене, але всього так багато і це все дуже важко. Коли я вийду з ситуації з нерухомістю, я хочу звернутися за медичною допомогою і хочу закінчити весь цей жах, мені потрібна підтримка.

Біжи від неї, хлопчик, подалі, ти такого не заслуговуєш

– по-іншому вона і не могла відповісти, їй же треба якось утримати вас у своїх лапах.

А тут два в одному: спроба відлякати + знецінення. А могла б наспівати про «Він тебе не гідний», але ваші стосунки розвивалися вже за іншим сценарієм.

Тобі хто дорожче, рідна мати або дитина, яка ще навіть не народився?

– питання справді шокуючий.

Це все одно що запитати:

Ти що більше любиш: спати/є або дихати?

Але токси на те і токси, щоб ось перед такими виборами ставити. Це зараз ви розумієте, що мати любила все життя тільки себе і вже не так від неї залежите, але тоді-то ви її любили і думали, що вона любить вас. Тому цю фразу сприйняли дуже болісно.

Мені дуже подобається, як ви відпрацьовуєте образи матері:

Ага, закінчила школу без трійок, отримала червоний диплом і все життя працюю з 9 до 6 , а 6 років ще й навчалася вечорами.

Це добре, що ви можете об’єктивними фактами спростувати все те, що вона вам намагається нав’язати – цінний навик. Підтримуйте та розвивайте його.

Ваша мати – дуже яскравий приклад токса класичного. Газлайтинг, маніпуляції на почутті провини, залякування, шантаж, знецінення, образи – вона гуру психологічного насильства. І їй вдається те, чого вона домагається – переконати вас у своїй ненормальності, прив’язати до себе.

Ні, ви не ненормальна. Ви здоровий і адекватний чоловік, яким потрібна психологічна допомога в сепарації від матері. Потрібно позбавлятися від нав’язаного почуття провини і думки «Як вона там без мене».

Так відмінно вона там. Знайде інший ресурс і того, на кого можна перекласти відповідальність за своє життя і звинувачувати у своїх бідах – токси живучі. Так, і, врешті-решт, вона не думає про те, як ви все життя без неї. А вам є про кого подумати, крім неї: дочко, ви, чоловік.

Мама в позиції скривдженої агресивної дівчинки, яка зла на весь світ за те, що він не такий, як їй хотілося б.

– в точку. І ви допомогти цій дівчинці не можете. Допоможіть собі – сепарируйтесь. Якщо ви готові з цим попрацювати, то я можу вам допомогти. Те, що ви заблокували мати, ще не говорить про те, що вона більше не впливає на вас. Вона живе всередині вас. Коли ви самі називаєте себе божевільною, поганою матір’ю, ще якийсь неугодної, то це вона говорить всередині вас.

Related posts

Leave a Comment