Догляд

Як вибрати правильну уходовую косметику: поради косметолога

З’ясовуємо, кому не підходить міцелярна вода, чому важливо звертати увагу на горлечко банки крему і можна вмиватися милом.

Косметичні бренди пропонують таку велику кількість засобів по догляду за шкірою, що вибір зробити все складніше. Кожен новий гель або крем обіцяє повернути молодість і позбавити від ненависних прищів і чорних крапок. Але важливо пам’ятати: те, що рекомендує ваш улюблений б’юті-блогер або подруга, не обов’язково підійде вам.

Ділимося порадами щодо вибору уходових косметики від лікаря-косметолога Анни Смольяновой і маркетолога Тетяни Масленникової з . Зберігайте статтю як шпаргалку для походу в магазин.

Демакіяж

Очищення шкіри варто почати з використання коштів демакіяжу: гідрофільного масла, молочка для демакіяжу, мицеллярной води або двофазного засоби очищення шкіри.

Для сухої і чутливої шкіри підійде максимально щадне засіб, наприклад гідрофільні масло або молочко для демакіяжу. А для жирної та пористої – міцелярна вода.

Будь міцелярно воду, як і засіб для демакіяжу, потрібно змивати водою. Якщо цього не зробити, то всі забруднення від декоративної косметики та продукти роботи сальних залоз залишаться на обличчі під плівкою з компонентів засобу демакіяжу.

Умивання

Наступний етап – умивання. Краще використовувати гелі для очищення шкіри на основі натуральних Парів – поверхнево-активних речовин, які входять до складу засобів демакіяжу. До натуральним ПАВам відноситься мильнянка лікарська. Вона погано піниться, але добре очищає шкіру, не викликаючи додаткового пересушування.

Якщо ж ви любите велика кількість піни, то вибирайте засіб з аніонними Парами: лаурилсульфат натрію, магнію, амонію або лауретсульфати натрію і калію.

Але пам’ятайте, що вони надають подразнюючу дію на шкіру і протипоказані людям з дерматологічними захворюваннями.

Якщо хочете вибрати з них найбільш безпечний, то врахуйте, що лаурилсульфат натрію – найагресивніший, а лаурилсульфат амонію – найбільш м’який.

Косметологи не рекомендують вмиватися милом. Воно може сприяти зміні рН шкіри і призвести до розмноження сапрофітів. Замість цього для вмивання можна використовувати гель для інтимної гігієни з молочною кислотою, наприклад, «Lactacyd». Він не містить агресивних Парів. Але вмиватися їм варто один раз в день – у вечірній час, інакше є ризик пересушити шкіру обличчя.

Тонізація

Щоб вибрати правильний тонік, скористайтеся наступними радами.

Для тонкої, чутливої, схильної до почервонінь і подразнень шкіри важливо використовувати тоніки без вмісту спирту, не мають у своєму складі кислот. Виняток становлять молочна або гіалуронова кислота. Також не повинно бути великої кількості барвників (позначаються CL) і парфумованих віддушок (Parfum, Fragrance).

Для жирної та пористої шкіри оптимально буде поєднання двох тоніків у домашньому догляді: один більш агресивний, з саліцилової кислотою, камфорою, сіркою у складі, другий – більш щадний для зменшення сухості.

Для комбінованої шкіри також можна використовувати чергування тоніків, використовуючи кошти з гліколевої та молочної кислотою, з метою отшелушивающего і зволожуючого дії. А поросужівающім тоніки наносити тільки на ділянки з розширеними порами.

На що звернути увагу при покупці косметики

Термін придатності. Чим він довший, тим більше консервантів міститься в складі. Вибирайте банку з невеликим терміном придатності (оптимально 12 місяців).

Форма банки. Чим ширше горлечко – тим більше ризик потрапляння чужорідних часток і зміни структури крему. Виробник і тут подбав – банки з широким горлом будуть містити більше консервантів.

Відсутність температурного режиму зберігання. Багато хто звик тримати баночки з кремами на полиці у ванній кімнаті або на тумбі біля батареї. Проте зазвичай рекомендується зберігати кошти при температурі не менше 5°C і не вище 24°C. Якщо подібної шкали немає, то вплив температур не враховується, а значить, виробник компенсував це кількістю консервантів.

Дізнайтеся більше про свій тип шкіри, б’юті-тренди, корисних професійних косметичних процедурах, плюси і мінуси натуральної косметики і багато чому іншому в «Головній книзі косметичного маніяка». Купити її можна за .

Related posts

Leave a Comment