Як виростити каченят в домашніх умовах без втрат і чим годувати
Тварини

Як виростити каченят в домашніх умовах без втрат і чим годувати

Чи знаєте ви, що качині яйця не тільки більше курячих, вони також містять більше жиру. Це означає, що ваша випічка буде набагато пишніше і смачніше. Якщо ви думаєте додати кілька качок до курей, важливо навчитися правильно вирощувати каченят в домашніх умовах.

Хоча вміст качок можна почати з придбання підрощеного або дорослого птаха, я настійно рекомендую починати з каченят. Мало того, що вони чарівні, у вас більше шансів потоваришувати з качками, адже вони звикнуть і до обстановки у дворі, і до інших птахів, і до всіх членів сім’ї, включаючи котів та собак.

Як виростити каченят в домашніх умовах і чим годувати

Вирощування каченят мало чим відрізняється від догляду за маленькими курчатами. Каченятам потрібен безпечний брудер без протягів. Протягом перших двох тижнів малюків потрібно обігрівати, щоб вони жили в теплі доти, доки у них не відросте пір’я. Якщо ви поселите качечок у картонну коробку, вона швидко розмокне від води. Тому або не давати каченят купатися, або селити у пластиковий брудер або у стару ванну.

Температура для добових каченят рекомендується в межах 30-32 ºС. Знижувати можна на 1 градус на день, тоді за кілька тижнів вони зможуть жити на вулиці. Якщо літо надворі.

Але повністю оперяться каченята лише до восьми тижнів. У віці 2-х місяців качки спокійно переносять нічні температури 5-7ºС, т.к. терморегуляція вже розвинена і пір’я утримують тепло у тільця.

Продумайте захист від хижаків на вулиці. Малятко може потягнути не тільки яструб чи тхір, а й сусідський котяра. Также обязательно нужно следить за здоровьем утят, подробнее об этом в этой статье https://violli.kiev.ua/chomu-kachenyata-padayut-na-nogi-yak-likuvati-i-shho-vzagali-robiti-v-takij-situaciї/.

Як виростити каченят в домашніх умовах без втрат і чим годувати

Як і чим годувати каченят

Навряд чи ви знайдете якісний корм для каченят з першого дня життя. Тому годуйте курячими кормами. Тільки зверніть увагу, щоб комбікорм для курчат був без медикаментозних добавок.

Каченята ростуть дуже швидко! Щоб не було навантаження на лапки та ступні, корм не повинен містити підвищеного вмісту білка. Овес розмочений знижує білок кормів, додайте овес.

Використовуйте дріжджування кормів, т.к. каченята особливо потребують ніацин в період зростання. Це зміцнить кістяк птаха.

Як виростити каченят в домашніх умовах без великої кількості води? Щоб малюки правильно розвивалися, їм потрібно багато води. І для пиття, і для купання-плескання. Така їхня природа.

Напувалки їм потрібні глибокі, щоб каченята могли занурити голову повністю під воду. Ставте каструльки. Важливо їм промивати-прополіскувати дзьобики та ніздрі.

Підтримка чистоти води – також турбота. Каченята примудряються накидати у воду корм, траву і навіть послід. Якщо тільце каченя вміщається в питну ємність, то він обов’язково зануриться в напувалку!

Каченята примудряються забруднити воду кормом, брудом, а також какашками. Якщо їм удасться сісти в посуд для води, вони будуть. Тому воду потрібно часто міняти. Неможливо при вирощуванні каченят добитися кристально чистої води в напувалках та купалках, це факт. Але часта зміна води життєво необхідна. Це щоб вода не закисала!

Щоб розважати каченят, додайте у воду різану зелень та бур’яни. Подивіться, як вони будуть щасливі виловлювати смакоти з води.

Ставте ємність із піском, гравієм, щоб допомогти травленню.

Важливо! Каченята до 1-го місяця повністю намокають і можуть простояти. Тому влаштовуйте купання в теплій воді на кілька хвилин і прибирайте качині басейни.

Приблизно до півтора місяця каченята навчаться чистити пір’їнки, почнуть працювати сальні залози, які забезпечать змащення пір’я для запобігання намокання.

Виходить, що до двох місяців малюки почуватимуться, як дорослі качки.

Чи можуть каченята жити з курчатами?

І відповідь – так! Я вирощував курчат і каченят разом з добового віку пліч-о-пліч роками. З півтора-двох місяців мої каченята плескаються в дрібних баліях, щоб курчата в них не потонули.

Вважаю за краще додавати добових каченят до 2-х тижневих курчат. Це тому, що каченята ростуть швидше і можуть травмувати курчат-ровесників своїми масивними тільцями та перетинчастими лапами.

Наші качки сплять у курнику в кутку на солом’яній підстилці, але відкладають яйця в соломі в іншому кутку. У них загальний загін для вигулу, їдять однакову їжу та насолоджуються спілкуванням один з одним.

До речі, у спеку, коли температура повітря вища за 30ºС, кури-несучки із задоволенням купаються в качиних баліях, тим самим рятуючись від перегріву.

Related posts

Leave a Comment