Коли краще збирати помідори у теплиці?
Сад та город

Коли краще збирати помідори у теплиці?

Томати – одна з найпопулярніших і найпоширеніших овочевих культур, що вирощуються в теплицях та у відкритому ґрунті. Для отримання багатого врожаю великих, соковитих та смачних помідорів потрібно враховувати не лише агротехнічні вимоги та правила вирощування, але й оптимальні терміни для збирання плодів. Саме від цього залежать смакові якості та лежкість зібраних помідорів. Дачнику потрібно враховувати, що час збирання врожаю в теплиці та на городних грядках відрізняється і має певні нюанси. Також дачники, які займаються вирощуванням помідорів, потрібно знати чому скручується листя, для тих хто не знає переходите за посиланням https://barra.com.ua/?p=3210.

Час збору!

Термін збору помідорів залежить від кількох факторів:

-від кліматичної зони;

-від виду сорту (швидкостиглий або пізній);

-Від умов вирощування (у відкритому грунті або в теплиці). Наприклад, в полікарбонатній теплиці помідори визрітимуть до пізньої осені, на відміну від плівкових укриттів або відкритого ґрунту;

-від дотримання агротехніки, що включає обробку грунту, своєчасне внесення добрив, підтримання оптимального температурного режиму і вологості.

Томати молочної стиглості перебувають у фазі повільного дозрівання. Вони білястого відтінку, при розрізі видно рожеву м’якоть.

Помідори бланжової стиглості бурого відтінку, для дозрівання їм потрібно від тижня до 10 днів.

Коли краще збирати помідори у теплиці?

Чи знімати зелені помідори у теплиці

Багато хто запитує, чи треба знімати зелені помідори в теплиці? Помідори в теплиці збирають не зовсім дозрілими, це дає можливість швидше сформуватися та дозріти іншим плодам на кисті. До того ж для зберігання та подальшої переробки краще плоди зеленого кольору, або у стадії молочної стиглості. Вони добре зберігаються та дозрівають через 2-3 тижні.

Зелені плоди ще перебувають у стадії зростання. У них насичений темно-зелений колір, вони тверді на дотик. Такі помідори краще залишити на деякий час на рослині до появи світлого відтінку. Його поява свідчить про закінчення фази зростання та початок дозрівання.

Правила збору томатів із куща

До збору помідорів потрібно приступати тільки в суху і теплу погоду, найкраще рано вранці, до появи роси або коли вона повністю просохне.

Основні правила збору помідорів з куща:

1.Томати потрібно зривати разом із плодоніжками – вони покращують лежкість плодів і запобігають розвитку гнилі.

  1. Для збору помідорів найкраще використовувати садові ножиці. Зрізати плід потрібно дуже акуратно, намагаючись не пошкодити шкірку. Будь-яка мікротріщина на помідорній шкірці може викликати розвиток гнильного процесу та псування томату.
  2. Зірвані помідори найзручніше складати в ящик, кошик, широкий таз або відро. Це потрібно робити акуратно, щоб не пом’яти стиглі плоди. Для цього краще укладати зібраний урожай в один шар.
  3. Помідори дозрівають поступово, тому збираються поетапно, кожні 4-6 днів. У такому разі зелені плоди, що залишилися, встигатимуть переходити в стадію молочної зрілості.

Як швидко перетворити зелені помідори на червоні

Зірваному помідору не потрібні прямі сонячні промені, щоб дозріти. Краще знайти тепле, затишне місце та розсипати їх там. З підвіконня дозрілі помідори підійдуть тільки для салатів, їх краще не використовувати в заготовках.

Найголовніше – не забудьте покласти до зелених вже стиглий, червоний помідор.

— Пліди, що зріють, виділяють специфічний газ дозрівання — етилен, і він сприяє тому, що помідори поруч починають швидше зріти. Можна також підкласти стигле яблуко чи банан.

Тепло теж прискорить дозрівання помідорів, тому багато хто складає плоди у валянки, вкриває ковдрою.

— Можна накрити помідори теплою темною тканиною: вовняною ганчіркою, але натуральною, щоб був добрий повітрообмін.

Набагато пізніше можна буде просто висмикнути кущ із плодами та підвісити його. Так плоди дозріють значно швидше. Це теж досить дієвий спосіб, але короткочасний та незручний.

Related posts

Leave a Comment