Тварини

Лопатоносая квакша: пуголовки падають у воду з висоти в кілька метрів, а дорослі відрощують величезні носи

Щодня ти зустрічаєш пересічних людей. Вони ходять на звичайну роботу, займаються рутинними справами. Здається, що в їхньому житті немає місця великим радощів або великого горя. З нашими гостями, лопатоносими квакшами, та ж історія. Здається, що відмінностей від інших квакш мізер, але носяра чудово привертає увагу!

Його

Знайти носатиков можна тільки в мексиканських тропічних лісах. Причому обов’язково сухих, але з пристойною кількістю повільних річок і стоячих озер. Настільки суперечливі місця – рідкість, тому розмір квакшиного ареалу не вражає. Зате мух і багатоніжок тут – завались! Дієта з місцевих членистоногих дозволяє утримувати не тільки значний ніс, але і 8-10 сантиметрів тулова!

Виглядає дуже ввічливим. І трохи косоокістю.

Так, у Росії є земноводні і побільше, але ніхто з них не живе на деревах! Серед амфібій верхніх ярусів лісу лопатоносую жабу можна назвати велетнем – довжина решти квакш-альпіністів не більше 5 сантиметрів. Але вона приваблює не тільки своїми розмірами, але і носом розміру XXL.

Ос, якщо ти відростив собі дзьоб, це не означає, що ти став птахом. Злазь з дерева!

Нюхальний орган підтримується потужної дугою і розсипом кісточок поменше. Але навіщо він животине – загадка. Немає жодного дослідження, обґрунтовує на 100% існування настільки величезного носа. Але в біології не буває нічого просто так. Якщо великий ніс існує, значить це кому-небудь потрібно.

Цю таємницю я віднесу з собою в могилу!

Бути може, він бере участь у розмноженні? Звичайно, не сам нюхальний орган. Але його вразливі розміри можуть вражати не тільки нас, але і лягух протилежної статі. Щоб відростити такий носяра, лопатоносой квакші потрібно отримати хороші гени і активно досліджувати місцевість для пошуку прожитку. З останнім дуже допомагають лапки. Широкі і плоскі кінцівки покриті липкою слизом, так що лягух не боїться зірватися навіть з вертикальних поверхонь.

Супергерой, якого ми заслуговуємо.

І навіть якщо жабі вдасться наїсти собі орлиний дзьоб, їй ще треба дожити до сезону розмноження. А полюють на неї взагалі все: птахи, змії і ссавці з радістю хрумтять кісточками амфібій. У квакші немає ні отрути, ні агресивного характеру. Їх захист – жовто-зелена маскування.

Ти туди заліз?

Про шлюбному поведінці лопатоносих відомо трохи менше, ніж нічого, але самки починають відкладати ікру в самий розпал мокрого сезону. Вони прикріплюють ікру до нижньої сторони нависають над водою листя і забираються по своїх справах.

Не дивуйтеся, що зверху хлопчик, а знизу дівчинка. У амфібій цілком нормально, що дами більше хлопців.

У такому місці зародки виявляються у відносній цілості: великі хижаки не знайдуть, а дрібні – не доберуться. Але за безпеку в стадії ікринки доводиться платити: новонароджені пуголовки падають у воду з висоти в кілька метрів! Після адреналінового народження вся інша життя не така вже й страшна.

А де носи?

З вами була

Палець вгору, підписка – неоціненна підтримка нашої праці.

|

Related posts

Leave a Comment