Сад та город

Вирощуємо розсаду томатів і перцю за правилами: основні пункти, яких слід дотримуватися

Багато городні культури я висаджую на своїй ділянці навесні розсадним способом. Завдяки йому вони ростуть швидше, а значить, і раніше дають урожай. До всього, не доводиться переживати з приводу сходів, якби вони були висаджені відразу у відкритий грунт.

Кожен сезон я обов’язково вирощую розсаду таких значущих овочевих культур, як томати і перець. Агротехнічні прийоми та догляд за їх розсадою практично однакові. Головне, не помилитися з вибором насіння. Виходячи з власного досвіду, можу сказати, що економити на них обійдеться собі дорожче – можна просто не дочекатися нормального врожаю або взагалі отримати на грядці одні бур’яни.

Вибір насіння

Купуючи їх, я передусім вивчаю і оцінюю такі характеристики сорту:

  • Урожайність. Якщо вона позначена як висока, значить цей сорт або гібрид буде мати потребу в особливому догляді з точним дотриманням усіх агротехнічних норм. Звичайно, хочеться отримати рясний урожай, але, на жаль, у мене немає зайвого часу на те, щоб так ретельно доглядати за томатами і перцями.
  • Стійкість сорту до несприятливих погодних факторів. Витривалі рослини завжди дадуть гарний урожай, яка погода видалася б протягом сезону.
  • Термін придатності, зазначений на пакетиках з насінням. Для томатів і перців він повинен бути не більше 2-х років. Прострочений посівний матеріал ніколи не купую, бо не бажаю ризикувати.
  • Відповідність сорту умовам кліматичної зони. У моєму випадку – середньої смуги.

А ось на ціну насіння намагаюся не дивитися. Як вже сказав, економити на них – собі дорожче вийде.

Грунт для розсади

Її я вирощую в домашніх умовах, в спеціальних лотках, які ставлю на підвіконня. Я заповнюю їх поживної субстанцією з родючої землі, подкормленной торф’яними таблетками. Іноді, коли забуваю з осені запастися землею з городу, а навесні вона на ньому ще не відтанула і знаходиться під снігом, можу купити спеціальну землю і у магазині.

Якщо весна буде теплою, вирощую розсаду у вуличному парнику, враховуючи ймовірність перезволоження землі в ньому талими водами. Щоб підняти грядку, сколачиваю для неї з широких дощок каркас, який заповнюю сумішшю землі, компостної субстанції і торфу.

Передпосівні роботи

Перед посівом насіння я розміщую їх у вологу марлю і чекаю, коли вони проклюнуться. Одночасно готую землю в лотках або в парнику (в залежності від обраного способу вирощування розсади).

Висевание насіння проводжу з максимальною обережністю, витримуючи між ними такий інтервал, щоб коренева система кожного паростка потім була вільною, не переплетающейся з коренями сусідніх рослин, а самі сіянці по мірі зростання не затінювали один одного. При необхідності я їх прореживаю і обов’язково пікірують.

Якщо вирощую розсаду в парниках, то перевіряю його герметичність. Безпосередньо перед посівом злегка зволожую землю, а після посіву поливають грядку з допомогою обприскувача.

Догляд за розсадою томатів і перцю

Висадка перцю в грунт

При її вирощуванні завжди дотримуюся три важливі умови:

  1. Здійснюю своєчасний полив, не допускаючи пересихання грунту. Поливаю акуратно, методом дощування, використовуючи воду не нижче +20 ° с. Перші дні після посіву накриваю грядку або лоток поліетиленовою плівкою, під якою утворюється сприятливий для посіяних насіння мікроклімат, а волога довше утримується в землі.
  2. Контролюю температуру навколишнього повітря. Для домашньої розсади кімнатна температура цілком комфортна. А ось підтримувати потрібну температуру в парнику складніше. Для цього я при необхідності використовую електричний обігрівач.
  3. Після появи листочків проводжу пікіровку паростків.
  4. За 1-2 тижні до пересаджування сіянців у відкритий грунт проводжу їх загартовування. Саму пересадку здійснюю зазвичай наприкінці травня або в першій половині червня – в залежності від ступеня готовності до неї сіянців і погоди.

Як видно, нічого складного в вирощуванні розсади томатів і перцю немає. Дотримуючи всі ці прості правила догляду за нею, у підсумку я завжди отримую хороший урожай даних культур. Цікаво, чи є ще якісь секрети вирощування здорової розсади? Впевнений, що й іншим городникам є що розповісти з цього приводу.

Related posts

Leave a Comment