Сад та город

Причини переростання розсади і як цього уникнути

При вирощуванні розсади в домашніх умовах садівникам доводиться стикатися з безліччю проблем. А ось переросла розсада – це вже проблема номер один як для досвідчених городників, так і для новачків. Перерослі рослини слабшають, стають крихкими. Часто у них ламаються стебла при найменшому дотику. При правильному догляді за переросли сіянцями та дотримання всіх тонкощів їх пересадки на постійне місце можна зберегти майбутній урожай.

Причини переростання розсади

 1. Основна причина – ранній посів насіння. В результаті саджанці готові до висадки, а погода ще стоїть холодна, і доводиться продовжувати тримати їх вдома.
 2. Недостатнє освітлення приводить до того, що рослини починають шукати світло. За своєю природою вони тягнуться вгору, до його джерела.
 3. Порушення температури також сприяють витягування розсади. Необхідно знижувати її, як тільки з’являться перші паростки. Не можна підвищувати температуру в приміщенні більше 20 градусів.
 4. Ще одна причина – надмірний полив. Багато городників ретельно поливають розсаду, у результаті вона стає дуже витягнутою, а коріння загнивають. Крім цього, рослина ще й схильне різним кореневих і стеблових гнилостям.
 5. Також дуже часте внесення добрив у ґрунт може призвести до надмірного росту розсади. За сезон необхідно двічі вносити комплексне мінеральне добриво. Якщо ґрунт родючий, то досить і одного разу. Для рослин особливо шкідливо надмірне харчування добривами, що містять велику кількість азоту. Азот відповідає за ріст. У стадії росту рослини необхідно підгодовувати фосфорно-калійними добривами. Фосфор сприятливо впливає на розвиток кореневої системи. З-за слабкого освітлення, високої дози азоту розсада буде дуже швидко рости у висоту. Можна внести добрива з калієм, який призупинить зростання розсади. Необхідно дотримуватися балансу.

Занадто густі посіви також сприяють витягування розсади – рослина недоотримує світло і тягнеться вгору.

Як запобігти переростанню розсади?

 1. Насіння найкраще садити в родючий, живильний грунт з оптимальним співвідношенням органіки, мікро – і макроелементів. Якщо ви хочете отримати хороший урожай, то грунт повинна бути легкої і пухкої, добре вбирати і утримувати вологу. Треба правильно розраховувати необхідну кількість добрив. Припиняють удобрювати грунт, як тільки з’являться два листочки на рослинах.
 2. При появі перших паростків їх необхідно проріджувати і видаляти слабкі рослини.
 3. Збільшити світловий день до 15-16 годин. Протягом двотижневого періоду після появи сходів забезпечувати безперервне та цілодобове освітлення.
 4. Поливати рідко, але рясно, краще в піддон. Вода повинна бути кімнатної температури. При недостатньому поливі рослини можуть пересихати швидше. В результаті регулярного поливу стимулюється ріст рослин, і вони стають більш витягнутими.
 5. Необхідно дотримуватися температуру в приміщенні і не допускати її перепадів. Треба знизити температуру до 16-18 градусів при масових сходах, щоб вони не пнулися вгору. Проте в нічний час температура повинна бути на 2-3 градуси нижче, ніж вдень.
 6. Якщо ви не можете здійснити висадку розсади, то вам необхідно провести пікірування рослин. Вони припинять зростання на деякий час. Цей метод підійде не тільки для овочів, але і для квітів.

Related posts

One Thought to “Причини переростання розсади і як цього уникнути”

 1. Валерій

  Ось тут теж https://varto.org.ua/?cat=27 дуже багато корисних порад.

Leave a Comment