Планети

Скільки часу людина зможе вижити на інших планетах без скафандра?

У майбутньому людство чекає заселення і терраформание інших планет Сонячної системи. І, звичайно, на початку цього процесу людина буде перебувати на поверхні тієї або іншої планети в скафандрі. Але давайте припустимо, що у Вас з якоїсь причини відсутній скафандр або з ним сталася якась поломка. Скільки часу Ви можете прожити на іншій планеті без додаткового спорядження?

Джерело: https://www.factroom.ru

Меркурій

Оскільки на планеті Меркурій, як і на Місяці немає атмосфери, то днем його поверхня нагрівається до +427°C, а вночі температура падає до -180°C. На денній стороні планети людина загине від спеки менш, ніж за хвилину, при цьому більшість тканин, використовуваних при виробництві одягу загоряться при такій температурі і людина просто спалахне з-за них. Тому найдовше Ви зможете протриматися тоді, коли будете перебувати на лінії термінатора, тобто межі дня і ночі або на нічній стороні планети.

Меркурій. Джерело: https://ru.wikipedia.org

Тут основну небезпеку буде представляти відсутність атмосфери. Без скафандра повітря почне стрімко залишати легкі і розривати альвеоли в них. Все повітря покине легкі менш ніж за секунду. Через 10-15 секунд, ви втратите свідомість, а через 1-2 хвилини помрете від кисневого голодування.

Венера

Венера – це справжнє пекло. Через парникового ефекту, температура на поверхні Венери рекорднаі для планет Сонячної системи і складає близько 470°C. Причому, її добові коливання, на відміну від Меркурія, дуже малі (близько 1-2 °C). На Венері регулярно йдуть дощі з сірчаної кислоти, а атмосферний тиск там в деяких місцях перевищує земне у 92 рази. Тому шансів хоча б якийсь час прожити на Венері без скафандра у Вас немає. Атмосфера Венери Вас розчавить, роз’їсть і изжарит менш ніж за 1 секунду.

Венера. Джерело: https://ru.wikipedia.org

Марс

На червоній планеті клімат досить суворий. Температура на Марсі коливається від -60 до +20°C, тому одяг цілком може захистити людину від низької температури. Вкрай розріджена атмосфера планети в основному складається з вуглекислого газу, азоту та аргону, а, значить, велика частина повітря швидко покине легкі і вдихнути новий чоловік не зможе. Крім відсутності кисню в атмосфері, планета багата пилом, який постійно літає в повітрі і може пошкодити легені людини при спробі вдиху. У будь-якому випадку через нестачу кисню Ви помрете за кілька хвилин.

Марс. Джерело: https://ru.wikipedia.org

Планети-гіганти

Оскільки планети-гіганти не мають твердої поверхні, то, очевидно, що на Юпітер навіть неможливо приземлитися, не те що повноцінно жити, але, припустимо, Ви якось потрапили в атмосферу цього гіганта. Сила тяжіння Юпітера набагато більше земний, тому падати в глибини планети Ви будете швидше.

В атмосфері Юпітера багато небезпек. Там вирують сильні урагани, що досягають швидкості 500 км/год, Температура і тиск досить швидко наростають з зануренням в атмосферу. Всі ці фактори в глибині атмосфери Юпітера вб’ють людину менш ніж за 1 секунду. Тому вижити людині там неможливо.

Планети-гіганти в порівнянні з Землею. Джерело: https://v-kosmose.com

Якщо Ви опинитеся в атмосфері Сатурна, Вас чекає така ж доля, як і на Юпітері, оскільки склад і основні характеристики цих двох планет схожі. Високий тиск, висока температура і досить значною рівень радіації не дозволить Вам прожити навіть декількох секунд.

Тому якщо Ви якимось чином потрапите в атмосферу цих планет і у Вас виникли проблеми зі скафандром та іншим спорядженням, то шансів на порятунок у Вас немає.

Автор: Олексій Німчук. Редакція: Федір Карасенко.

Ставте палець вгору, щоб бачити у своїй стрічці більше статей про космос і науки!

Підписуйтесь на мій канал тут, а також на мої канали і на . Там ви можете почитати велику кількість цікавих матеріалів, а також задати своє питання. Підтримати наш канал матеріально можна через .

Related posts

Leave a Comment