Сад та город

Вирощую капусту брокколі у відкритому грунті розсадою — трохи зусиль, дотримання правил, і відмінний урожай гарантований

Брокколі – один з видів капусти, у якої в їжу йдуть не листя, а зелені суцвіття. Жовті і червоно-коричневі не мають харчової цінності і не використовуються для їжі. Висаджують брокколі насінням прямо в грунт, але підготовлена розсада допоможе отримати урожай раніше на два-три тижні.

Капуста брокколі

Підготовка насіння для розсади

Для отримання міцної, здорової розсади необхідно правильно підготувати насіння для неї:

  • відібрати найбільш великі і здорові і продезінфікувати їх слабким розчином марганцівки;
  • потримати протягом 15 хвилин в теплій воді з температурою не більше 50 °С, а потім опустити в холодну воду на хвилину, щоб насіння швидше прокинулися;
  • обробити стимуляторами росту та засобами для профілактики виникнення захворювань;
  • помістити в холодильник на добу;
  • перед посадкою просушити насіння при кімнатній температурі.

Вирощування розсади

Брокколі абсолютно невибаглива до складу грунту, тому я рекомендую взяти звичайний садовий грунт і деревну золу і змішати в пропорції один до одного. Насіння для розсади висівають в кінці березня або в середині квітня, враховуючи, що вона розвивається до моменту висадки в грунт 5-8 тижнів, а також кліматичні умови місцевості. Для кожної рослини використовують окремі ємності, які після посіву в них насіння виставляють в тепле місце з температурою 20 °С. Після появи паростків, знижують температуру до + 10 °С на тиждень. Потім поміщають в тепле, світле місце і рясно поливають.

Розсада

Вологість грунту повинна бути помірною, тобто не допускати надлишку вологи і пересихання. Загартовування паростків раджу розпочати за два тижні до висадки в грунт. Капуста вважається готової до пересадки при наявності п’яти листя.

Посадка в грунт

Вирощування брокколі

Хоча брокколі і невибаглива, існують деякі умови посадки у відкритий грунт:

  • її вік повинен бути 40-45 днів;
  • грунт для висадки готується рихлою і з хорошим дренажем;
  • кислотність ґрунту становить в середньому 7 рН;
  • для брокколі краще вибрати тінисте місце, щоб розсада не отримала опіки від сонячних променів;
  • не висаджувати капусту два сезони поспіль на одному місці, а також після томатів та редису.

Безпосередня пересадка в грунт проводиться у вечірній час або в похмуру погоду. Лунки роблять глибиною 30 см на відстані 40 см Між рядами рекомендую залишати не менше 50 див. Якщо землю не підготували восени, в кожну лунку необхідно додати по жмені компосту і перегною. Розсаду поміщають в лунку разом з грудкою землі, засипають грунтом до перших листків, потім мульчують.

Брокколі врожай

Вирощування капусти броколі розсадою – справа нескладна, не потребує зайвих витрат сил і засобів. При грамотному підході до розведення цієї культури отримаєте гідний урожай оригінальною і дуже смачною капусти.

Оскільки брокколі поки ще досить рідко зустрічається в наших городах, поділіться, будь ласка, своїми методами вирощування в коментарях.

та інші матеріали ви можете знайти на нашому

Цікаво до прочитання:

Related posts

Leave a Comment