Сад та город

Вирощую огірки через розсаду — висаджую у відкритий грунт з дотриманням правил, про які розповідаю

Зазвичай я вирощую огірки в теплиці. Там термін плодоношення набагато більше, і можна висадити раніше на місяць, ніж у відкритий грунт. Але бувають влітку сприятливі умови, коли цей овоч чудово плодоносить у відкритому грунті. Кілька штук досить посадити в бочку з поживним грунтом, щоб забезпечити всю сім’ю огірочками. А якщо виростити розсаду, то можна значно наблизити терміни отримання врожаю. Важливо при цьому дотримуватися певні правила.

Огірки

Строки висаджування розсади

Виконую наступні умови:

 1. Висаджую розсаду, коли їй виповниться не більше місяця.
 2. Небезпека поворотних заморозків минула.
 3. Температура повітря прогрілася до +18 градусів.
 4. Температура грунту наблизилася до позначки +15 градусів.

В залежності від регіону і погодних умов строки висаджування розсади огірків наступають в травні – початку червня.

Підготовка до висадки розсади

Для отримання міцної розсади я проводжу її загартовування. Виношу її на свіже повітря, починаючи з 20 хвилин, і поступово збільшую це час, додаючи щодня, на 10-15 хвилин. Перед висадкою молоді рослини проводять на вулиці цілий день.

Висадка розсади в грунт

Захищаю при гартуванні від прямого сонця і протягів.

Для проведення цієї процедури важливо дотримувати температурний режим: вдень +15-17 градусів, а вночі +12-13 градусів. При більш низькій температурі огірки перестануть розвиватися і можуть захворіти.

Якщо розсада готова до висадки, а погода цьому не сприяє, я пригальмовую ріст сіянців: знижую температуру в приміщенні, де вони знаходяться, до +17 градусів і скорочую полив.

Підготовка грунту

Вибираю для посадки огірків сонячне місце, де колись росли бобові, цибуля, часник, морква, картопля, буряк, капуста. Тільки не після огірків і гарбузових.

Вирощування огірків

Мої дії:

 1. Перекопую землю на повний штик лопати, видаляють бур’яни і вношу підгодівлю: на 1 кв. м відро перегною і одну чайну ложку нітроамофоски.
 2. Для профілактики проливаю гарячим розчином марганцівки, щоб убити збудників хвороб, якщо вони там є.
 3. Вкриваю грядку плівкою, щоб до посадок вона не пересохла і добре прогрілася.

Підготовка лунок

Скільки лунок має бути на 1 кв. м? Якщо огірки низькорослі, п’ять штук цілком помістяться. А якщо високорослий сорт, то саджу три штуки. Загущати посадки не варто. Урожай знизиться всупереч очікуванням, так як рослини стануть конкурувати за світло, воду і живлення. В таких умовах розсада може захворіти.

Розсада

Роблю невеликі ямки і кладу на дно кожної по жмені золи.

Висадка розсади

Як правильно висадити розсаду в грунт:

 1. Акуратно вийняти рослину з ємності, у якій воно росло, щоб не пошкодити корінці. Я використовую стаканчики з висувним дном.
 2. Помістити розсаду у лунку до перших сім’ядольних листочків.
 3. Присипати землею і ущільнити її.
 4. Полити теплою водою з розрахунку 1 літр на одну рослину.

Для посадки я вибираю спокійний похмурий день. Проводжу цей процес ввечері. Якщо наступні дні сонячні, то притеняю розсаду, поки вона не приживеться на новому місці.

Догляд за насадженнями

У огірків коренева система поверхнева, тому поливаю їх часто і тільки теплою водою, від холодної можуть загнити коріння. Якщо грядку замульчувати, поливати можна буде рідше, так як мульча захищає грунт від пересихання.

Догляд за огірками

Під час цвітіння і в жарку погоду полив збільшую. У воду для поливу 2-3 рази в місяць додаю молоко або сироватку (1 літр на відро води) в якості добрива.

Вирощування огірків з допомогою розсади дозволяє отримати ранній урожай на грядці.

А у вас ростуть огірки у відкритому грунті? Як ви садите – насінням або розсадою?

та інші матеріали ви можете знайти на нашому

Так само читайте:

Related posts

Leave a Comment