Планети

Звідки нам відома форма нашої галактики?

Якщо ввести в пошук термін “галактика”, то відразу буде вибито зображення подібне до того, що нижче, і воно навряд чи викличе запитання у читача, адже це одна з форм галактик, яка підтверджена прямими спостереженнями. Завдяки сучасному обладнанню, вчені мають можливість

Починаючи з невеликої передісторії розповімо про деяких важливих відкриттях початку 20-го століття. А саме підтвердження того факту, що різні тіла спіральних і еліптичних та інших форм, які можуть спостерігатися безпосередньо не є частиною самого Чумацького Шляху, це окремі галактики і наша туманність лише одна з них, а це означало, що, проводячи прямі їх спостереження, можна класифікувати їх за зовнішнім виглядом. Якщо говорити коротко, то є три основних типи: спіральні, еліптичні й галактики неправильної форми. Детальна класифікація з усіма нюансами була запропонована Едвіном Хабблом. А друге важливе відкриття, це те, що наше Сонце не є центром галактики, а знаходиться на якійсь відстані від нього крутиться навколо нього так само, як і планети обертаються навколо Сонця.

Якщо вийти на темний ділянку і зробити

В результаті тривалих спостережень за мільйонами зірок в нашій галактиці було виміряно їх швидкості завдяки ефекту Допплера, про який часто згадувалося в попередніх статтях. За цими даними, були складені карти руху зірок і частина до нас наближалася, інші віддалялися. Ця карта була певним зображенням маршруту зірок за їх круговій орбіті. З часом, спостерігаючи аномальні поведінки зірок у певному регіоні, стало зрозумілим, що в центрі Чумацького Шляху знаходиться надмасивна чорна діра, що більш ніж пояснювало круговий рух зірок. Подальші спостереження газопилевих областей формування зірок і відкриття головних спіральних рукавів тільки підтверджувало теорію про форму нашої туманності.

Так що використовуючи потрібні дані і порівнюючи сусідні галактики, ми тепер знаємо точну геометричну форму нашого Вселенського “вдома”. Людство змогло дізнатися те, що безпосередньо спостерігати неможливо і це вже багато про що говорить і показує те, що не настільки важливо бачити об’єкт, щоб описати його зовні, а, головне, раціонально використовувати те, що у тебе спочатку є.

Автор: Владислав Кигим. Редакція: Федір Карасенко.

Ставте палець вгору, щоб бачити у своїй стрічці більше статей про космос і науки!

Підписуйтесь на мій канал тут, а також на мої канали і на . Там ви можете почитати велику кількість цікавих матеріалів, а також задати своє питання. Підтримати наш канал матеріально можна через .

Related posts

Leave a Comment