Сад та город

Вирощую петунії самостійно з насіння — велика економія на розсаді і нічого складного в процесі

Одним з найбільш красивих квіток, здатних прикрасити не тільки клумби, але і садові доріжки, і навіть балкони, безумовно, є петунія. Багатство колірної гами її суцвіть і їх ніжний, пряний аромат не залишать байдужими квітникарів-любителів. На жаль, вартість розсади цього популярного рослини у весняні дні досить висока. Тому придбати готове до висадки рослина можуть дозволити собі далеко не всі. Я раджу виростити розсаду самостійно з насіння. І сьогодні розповім вам, як це зробити правильно.

Петунії

Вибір насіння

При купівлі посівного матеріалу зверніть свій погляд на перевірених виробників і строки придатності насіння. У магазині вам запропонують на вибір або гранульовані, або звичайні насіння. Плюсом гранульованого матеріалу я вважаю:

  • зручність посіву;
  • додаткове харчування за рахунок оболонки.

На жаль, такі насіння набагато дорожче звичайних, а кількість гранул в пачці невелика.

Різновиди сортів

При купівлі насіння дивіться на сорт рослини. Якщо ви плануєте садити квіти в кашпо або на балконах, то вам підійдуть кущові або ампельні сорти.

Яскраві петунії

Для садових квітників я рекомендую звернути увагу на каскадні петунії. Вони ростуть в різних напрямках і виглядають особливо ефектно. Крім того, купуючи посівний матеріал різних колірних відтінків, ви раскрасите свої клумби яскравими фарбами.

Підготовка до посадки

Визначившись з насінням, пора готувати ємності і грунт. Я саджу петунію на розсаду з середини лютого по березень. Для посадки виключаю дні повнолуння і новолуння. В якості ємностей ідеальні торф’яні таблетки або пластикові контейнери глибиною 12-15 см з дренажним отвором. Можна використовувати і полімерні стаканчики. Грунт готують наступним чином: змішайте дернову землю з низинним торфом і піском. А додавши в грунт комплексні мінеральні сполуки, ви поліпшите якість землі в рази. Перед посадкою грунт обеззараживайте.

Садимо петунію на розсаду

Підготовлені ємності засипаємо грунтом, залишивши до країв кілька сантиметрів. Якщо ви садите гранульований матеріал, то в кожен контейнер досить заглибити по одній гранулі.

Догляд за розсадою петунії

Якщо ви використовуєте звичайні насіння, розподіліть їх по поверхні ґрунту рівномірно. Садіть петунію у вологий грунт. Після посадки насіння засипаємо шаром землі і зволожуємо. До появи сходів ємності з посадками потрібно закрити плівкою.

Умови для вирощування петунії

Після появи перших сходів можна поступово відкривати посадки. По досягненні росточками двох листків розсаду потрібно пікірувати в самостійні ємності.

Розсада петунії

Містіть рослини при температурі 23-25 °С і світловому дні 8-10 годин. Забезпечте достатнє освітлення вашої розсаді. Удобрювати квіти потрібно через 2-3 тижні після появи сходів.

Хитрощі квітникарів

Для отримання потужної і здорової розсади я рекомендую:

  • перед посадкою обробіть насіння стимулятором росту;
  • просеивайте грунт для поліпшення її повітропроникності;
  • при посадці насіння змішуйте з піском, після чого рівномірно розподіліть суміш по ємностях;
  • спробуйте використовувати сніг для рівномірного розподілу насіння по землі;
  • чергуйте кореневих і позакореневих підживлень для розсади.

Петунію можна зустріти практично на кожній дільниці. Прекрасні композиції, які можна скласти з цією квіткою, роблять його одним з найулюбленіших. Спробуйте і ви посадити ці ніжні рослини за допомогою насіння.

та інші матеріали ви можете знайти на нашому

Читайте також:

Related posts

Leave a Comment