Тренування

Як фітнес-браслет рахує кроки?

Крокомір – простий прилад, який використовується для відстеження нашої з вами активності. Давайте розберемося, як фітнес-браслет вважає кроки, можна їх скинути, для чого потрібен підрахунок кроків, які є різновиди крокоміром, чому іноді фітнес-браслет неправильно зараховує кроки і як вирішити цю проблему?

Можливості фітнес-браслета

Фітнес-браслет являє собою цікавий і сучасний винахід, який дозволяє нам більше дізнатися про самих себе. І не обов’язково при цьому мати суперважкий «наворочений» гаджет. Такими елементарними можливостями як підрахунок витрачених калорій і кількості пройдених кроків, облік часу сну і неспання оснащений практично кожен недорогий фітнес-браслет. Це прилад, який вивчає нас, спостерігає за нашим організмом 24 години на добу і 7 днів на тиждень. І, звісно, прикро, коли звикаєш до фітнес-браслету, а він починає давати збої – наприклад, неправильно рахувати кроки.

Багато сучасні люди мало рухаються – і з причини масової «сидячої» роботи, і завдяки тому, що багато за нас робить техніка. Раніше треба було «ногами» доносити пошту, бігти кудись з важливим листом, а сьогодні достатньо одного кліка, щоб доставити повідомлення. Зручно – але, на жаль, недолік руху небезпечний для здоров’я. Щоб хоч якось спонукати людину до фізичної активності були створені фітнес-трекери. Це одна з причин їх появи і затребуваності на ринку.

Що ж уміють тепер розумні годинник і фітнес-браслети? Начинка фітнес-браслета залежить від конкретної моделі. Найбільш поширеними функціями є:

 • підрахунок кроків, калорій
 • вимірювання пульсу
 • облік пройденої відстані
 • ·будильник

Також годинник можуть бути оснащені термометром, альтиметром, секундоміром і рядом інших «примочок», які дозволять виміряти температуру тіла, артеріальний тиск або засікти час на змаганнях з плавання та багато іншого.

Екскурс в історію

Прообразом крокоміром раніше служив одометр. З його допомогою відмірювали число оборотів, яке здійснювало колесо. Він був винайдений близько 2000 років тому талановитим фізиком, математиком Героном Олександрійським. Область застосування – картографія, військову справу. Сьогодні його використовують у будь-яких транспортних засобах, для відліку пройденої відстані.

Винахідник саме крокоміра – Леонардо да Вінчі. Придумане ним пристрій нагадував маятниковий механізм і носилося на поясі. Роки йшли, і прилад удосконалювався різними талановитими винахідниками. Принцип роботи крокоміром перейняли годинникарі, з метою автоматичного підзаводу годин в момент руху рукою. Якщо рука була нерухома, то годинник зупинялися. Популярність таке диво техніки отримало в кінці 60-х років минулого сторіччя. На загальне користування механічний крокомір було представлено японським бізнесменом Есиро Хитано. Саме він запропонував і популярну зараз щоденну норму ходіння: 10 000 кроків на день. Розроблений ним механізм, який реєстрував рух всередині приладу, назвали акселерометр.

Як фітнес-браслет вважає кроки?

А тепер давайте розберемося, як працює сучасний крокомір у фітнес-браслеті. Обробка отриманої інформації (пройдену відстань, статистика по сну тощо), як правило, здійснюється на телефоні, до якого прив’язаний браслет, через додаток. Аналізуючи отримані дані додаток в змозі відрізнити, чи йдете ви спокійним або швидким кроком, плаваєте або здійснюєте стрибки – а також зберегти ці дані для перегляду в динаміці. Особливо це ефективно, якщо ви ходите на тренування. Під час занять спортом тримати в руках телефон незручно, а ось фітнес-браслет завжди при вас.

Які ж датчики дозволяють бачити нашу активність?

Акселерометр

 • Визначає вашу швидкість і прискорення в просторі.
 • Зчитує пройдену відстань, число кроків.
 • Автоматично розпізнає положення вашої руки.
 • Аналізує ваш сон. Уловлює будь-які рухи, навіть самі незначні, дозволяючи відтворювати більш точну картину сну.

Гіроскоп

 • Відзначає зміну вашого положення в просторі.
 • В змозі визначити, чим ви займаєтеся в даний момент – бігаєте, плаваєте або просто йдете.
 • Розпізнає будь-який вид активності – віджимання, стрибки і т. д.

Також у переважній більшості моделей є ще й пульсометр. Деякі моделі фітнес браслетів мають надійну ступінь вологозахисту, тому їх можна не знімати навіть під час занурення під воду. Наприклад, розумні годинник Smartlife THOR мають ступінь вологозахисту IP68. Таким чином ви можете вільно займатися плаванням, не знімаючи годин під час тренувань у воді. Якщо ваші годинник оснащений модулем GPS/ГЛОНАСС, то підрахунок кроків буде здійснюватися з більшою точністю. (Тільки майте на увазі, що в такому випадку швидке витрачання заряду гаджета вам забезпечене).

У чому різниця між акселерометром і гіроскопом?

Насправді це два різних приладу. Акселерометр – пристрій, який дозволяє виявляти ваше прискорення. Гіроскоп ж визначає зміщення об’єкта в просторі, тобто зміна напрямку руху. Встановлений у фітнес-браслеті акселерометр дає зрозуміти, що відбувається з вашою рукою – рухається або вона нерухома. Цей прилад займається тим що постійно вимірює прискорення руху і переносить його на мікрочіп, який в свою чергу здійснює обробку вхідних даних. Далі через особливий алгоритм він намагається зрозуміти чи є зв’язок між совершившемся русі і переміщенням в просторі. Зазвичай, коли ви йдете, ваші руки рухаються. Ось датчик і розпізнає – рухаються ваші руки при ходьбі або був здійснений другий жест рукою.

Трекери, оснащені гіроскопом, дають більш повне уявлення про переміщення руки. Простіше кажучи, мікрочіп отримує тривимірну картинку про те, як і куди рухається ваша рука, ви йдете або стоїте на місці і просто спілкується за допомогою жестів рук.

Моделі, в яких немає гіроскопа, теж в змозі стабільно й точно працювати. Тут багато чого залежить від надійності програмного забезпечення.

Чому крокомір може помилятися

При бажанні, обдурити крокомір не складе праці. У момент підрахунку кроків пристрій розпізнає ваші рухи із певним коливанням і швидкістю. Кроки можна замінити на ті ж, наприклад, оплески, проїзд на машині. Виходить, що для накрутки кроків досить прокотитися на машині або просто поплескати в долоні. Але закономірне питання: для чого вам обманювати свого помічника? Хитрість спрацює – але ваші калорії залишаться при вас. До чого безглуздий самообман? Знати механізм підрахунку кроків потрібно лише для розуміння, звідки можуть виникнути зайві кроки на вашому гаджет.

Якщо знати механізм роботи браслета, то що б ви не робили – лежали, йшли, сиділи в театрі або на роботі, їхали на автобусі – ви зможете уточнити пройдене кількість кроків. У додатку на вашому телефоні відображається, в який період часу ви здійснювали кроки, а який ні. І не складно забрати зайві кроки і отримати найбільш достовірну картину.

Бувають і зворотні ситуації. Ви вийшли гуляти з дитиною, малюк лежить в колясці. Відповідно, ваші руки встановлені на ручці коляски і нерухомі. У такому разі акселерометр і гіроскоп не можуть адекватно оцінювати ситуацію. Для отримання точних результатів рекомендується навіть надягати фітнес-браслет на ногу або фіксувати його на тілі. Тільки необхідно не забути в цьому випадку вибирати необхідну настройку в додатку.

Є точні пристрої, які вважають кроки абсолютно безпомилково?

Мабуть, сьогодні ви не знайдете гаджет, який здатний з абсолютною точністю підраховувати ваші кроки. Як би ви не фіксували свій девайс, протягом дня ви неминуче будете робити якісь неконтрольовані рухи. Можливо, фітнес-браслет буде зараховувати їх як кроки. Навіть під час водіння транспортного засобу, роботи за ноутбуком, приготування їжі, прибирання квартири ви будете робити рухи, які браслет може сприйняти як ходьбу. Крім цього, необхідно розуміти, що у кожної людини є індивідуальні особливості ходи. Алгоритм зчитування кроків все-таки єдиний, і ці особливості може не врахувати.

Не забуваємо про те, що можливі похибки. Розбіг становить 15% в обидві сторони. Але оскільки мова йде саме про підрахунок кроків, то похибка в діапазоні 6-11% цілком допустима. Нам же потрібні не точні дані, а рух, боротьба з гіподинамією. Наприклад, сьогодні ви пройшли 10 000 кроків, а на наступний день – близько 3000. Отже, можна зробити висновок, що другий день пройшов непродуктивно. Немає ніякого сенсу з точністю щодня вираховувати кожен крок – головне не випадати з рекомендованою або встановленої вами норми.

Які фактори впливають на точність вимірювання кроків девайсом?

Значний вплив на правильність вимірювання кроків фітнес браслетом надає його грамотна експлуатація. Які ж ваші дії можуть негативно позначитися на точному підрахунку кроків?

 • недотримання температурного режиму, використання гаджета в екстремальних умовах (при дуже низьких або високих температурах)
 • прямий вплив сонячних променів,
 • використання в запиленому або забрудненому приміщенні
 • спроби самостійного ремонту фітнес-браслета або звернення в несертифіковані майстерні
 • підвищена вологість
 • ударні навантаження
 • низький заряд
 • неправильне розміщення годин на руці
 • неправильно виконана налаштування

Як підвищити точність вимірювання кроків?

Підвищити точність вимірювання кроків фітнес-браслетом досить легко. Необхідно своєчасно проводити зарядку пристрою, правильно носити браслет на руці, експлуатувати відповідно до рекомендацій виробника, проводити грамотну налаштування і здавати в ремонт тільки сертифіковані сервісні центри.

Що робити, якщо підрахунок кроків на фітнес-браслеті не здійснюється?

Якщо ваш гаджет перестав рахувати кроки, то можна спробувати відновити його роботу самостійно. Для цього пробуємо перевстановити додаток на телефоні, повернути до заводських налаштувань або провести перепрошивку трекера.

Як перевстановити додаток?

 • отвязиваем фітнес браслет від телефону
 • повністю видаляємо додаток зі смартфона
 • знову встановлюємо раніше видалену програму
 • перевіряємо, чи усунуто несправність.

Якщо проблема залишилася, то пробуємо «обнулити» сам девайс, скинувши його до заводських налаштувань.

На замітку! Перед тим, як повторно встановити програму, рекомендується провести повну розрядку трекера.

Швидко перепрошити браслет зможе профільний спеціаліст, у якого є необхідне програмне забезпечення та досвід. Але повторну перепрошивку можна провести і самостійно. Досить запустити інсталяційний файл. Цей спосіб актуальний для неофіційних програм.

Також не забуваємо про своєчасну завантаження оновлень. Можна поставити галочку навпроти вкладки «автоматичне завантаження ЗА».

Ще один важливий нюанс. Чим рівніше поверхня, по якій ви йдете, тим точніше крокомір працює. Тому не забуваємо про похибка «на дорожнє покриття». На рівному асфальті показники пройдених кроків будуть набагато точніше, ніж на лісовій стежці.

Як скинути кроки, записані на фітнес-браслеті?

Як на фітнес браслеті обнулити крокомір? Часте запитання. Дія просте, але іноді виникають складності. Є кілька способів, як це зробити. Давайте розберемо їх.

По-перше, дочекатися початку нового дня. Наприклад, у моделі SmartLife THOR щодня в 0 год (вночі) дані автоматично зберігаються в додаток і скидаються на нуль – і так у багатьох моделей. Збережену статистику по кількості пройдених кроків потім ви можете в будь-який час подивитися на телефоні додаток.

Але якщо ви хочете скинути кроки до нуля на фітнес-браслеті вранці, то чекати доведеться довго, і цей спосіб не підходить. Така ситуація може виникнути, якщо ви вирішили продати гаджет або кому-небудь терміново віддати. Тоді згадуємо: наш фітнес-браслет автоматично синхронізує дату і час, виставлені на телефоні. Саме цим ми скористаємося для скидання кроків. Щоб не дочекатися початку нового дня нам потрібно «обдурити» браслет, щоб він вирішив, що новий день вже настав. Для цього заходимо в налаштування смартфона в розділі «дата і час» виставляємо час 23:58. Далі виконуємо синхронізацію, з метою оновлення даних, в нашому випадку часу на самому фітнес-браслеті. Вичікуємо одну хвилину для настання фіктивного нового дня – і все. Готове. Тільки не забудьте відв’язати ваш трекер від смартфона і налаштувати на ньому правильний час, якщо ви вирішили передати свій браслет у користування іншій людині,

Норма кількості кроків в день – це скільки?

Єдиної цифри немає, це точно. Для кожної людини поняття норма своя. Дивлячись яка у вас мета. Якщо плануєте схуднути, а ваш стартовий вага знаходиться в межах, наприклад, 120 кг при зрості 160, то доведеться рухатися набагато активніше і більше. Є ті, кому активна ходьба дуже допомагає скинути вагу.

Якщо ваша мета тільки підтримання тонусу всього організму, то 4000-5000 кроків в день буде достатньо. Але це все суто індивідуально. У бренда SMARTERRA є сучасні моделі, які допомагають зробити процес цікавіше. Наприклад, фітнес браслет Fitmaster 5. Він не тільки допоможе порахувати вам пройдене кількість кроків, але й нагадає про необхідність випити воду, а також вибрати потрібний режим тренування, будь то сходження на гору або ж гра в бадмінтон. Таким чином зчитування даних буде більш точне, в залежності від вашої активності.

Висновок

Отже, ми дізналися, як фітнес-браслет вважає кроки. За відстеження руху відповідають акселерометри і гіроскопи. В основному встановлюються трьохмодульні схеми – простіше кажучи, прискорення фіксується в тривимірному просторі. Акселерометр виявляє прискорення об’єкта, а гіроскоп – встановлює орієнтацію в просторі. При бажанні можна обнулити кількість кроків на фітнес-браслеті – це не складе праці за нашими рекомендаціями. Щоб ваш браслет зчитував кількість кроків правильне – поводьтеся з ним дбайливо й дотримуйтеся наших порад.

Related posts

Leave a Comment